| CristineDelaruss a întrebat:

happy
Am si eu o problema minora...
Acum exact 4 saptamani mi-am facut un pierce in limba si ieri mi-am schimbat tija lunga la una mai scurta.
Problema e ca in fata pierceului e un fel de umflatura tare. doar in fata! Nu e infectat ca am extrem de mare grija de el si e totul ok in afara de acest lucru. Puteti sa-mi spuneti niste remedii care sa functioneze? Multumesc!

3 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

Se formeaza destul de des umflaturile acelea, in special la piercingu-urile din urechem limba si buza. Poti incerca sa folosesti ulei esential de arbore de ceai (il gasesti usor in farmacii sau magazine naturiste). Am patit si eu asa la ureche si am folosit ulei de arbore de ceai si s-au observat diferente de la o zi la alta (se miscoreaza umflatura aceea, pana cand dispare complet). Alt remediu nu mai stiu, avand in vedere ca nu poti folosi creme antibacteriene pentru un piercing in limba.

| CristineDelaruss explică (pentru thegatekeeper):

Nu e keloid, nu se vede deloc, doar eu il simt.Multumesc oricum pentru raspuns. >big grin

| thegatekeeper a răspuns (pentru CristineDelaruss):

N-ai pentru ce. Asa am crezut, fiindca astea sunt cele mai coumne. In cazul asta, nu mai am idee big grin.