| Lucy22 a întrebat:

Buna TPU, am si eu o problema si as vrea sa ma ajutati.Sunt in clasa a VI-a si s-ar putea sa-mi scada nota la purtare la 9 ( eu sunt eleva de 10, am si medii de 9, dar totusi). Nu pot sa ma relaxez nici cum, pentru ca nun stiu dac o sa mi-o scada ( profa de romana cere nota scazuta). Cum pot sa ma relaxez si eu?( sa dorm, sa ask muzica, sa stau am incercat dar nu reusestc)

Răspuns Câştigător
| gaby99_3626 a răspuns:

Nu te teme nu o sa ti-o scada daca ai fc doar atat si plus trebuie sa prpuna nota scazuta mai multi profesori ca diriginta sau dirigintul sa-ti scada nota

4 răspunsuri:
| Derye a răspuns:

Esti clasa a 6a. Ai note bune spui.

Daca nu injuri profesorii, strici intentionat lucruri si incalci regulamentul scolii (la faptele mai grave ma refer) nu o sa ti'o scada.
Totusi...ce'ai facut?

| stefan97nic a răspuns:

Pai trebuie sa aiba un motiv intemeiat Dar nu ajunge numai un vot caci camtoti profesoriii trebuie sa fie de acord cu ea daca sa tio sada sau nu

| Lucy22 explică:

Pai am tipat pe coridor, totusi mai erau niste fete langa mistiu fete care injurau, nu stiu.sa ma fi confundat cu ele.nu stiu

| gaby99_3626 a răspuns:

Pai trebuie sa te gandesti la ce ai facut si de ce ar avea ea motive sa iti scada nota. Daca intr-adevar ai facut ceva groaznic te duci frumos la ea si iti ceri scuze si ii spui ca nu se va mai repeta si asa stai linistit dar daca nu ai facut nimic poti sa stai linistit ca a fost doar o amenintare. Iesi afara, du-te undeva cu pritenii, etc etc pentru a te relaxa uita de asta Vot?