| jaujedam a întrebat:

Am si eu un prieten.Suntem impreuna de 8 luni si el e mai mare ca mine cu 3 ani.Si nu stiu ce e cu el e foarte gelos.Si el imi spune ca daca vom face dragoste nu va mai fi asa ca atunci o sa fie si el mai sigur ca sunt doar a lui.Eu am doar 16 ani si nu mi-am inceput viata sexuala.si nu stiu ce sa fac. Voi ce ma sfatauiti!?

Funda!; x

Răspuns Câştigător
| Kerinna a răspuns:

Mi se pare o porcarie ca prietenul sa iti ceara sa te culci cu el, sincer! Totul vine de la sine. E mult mai frumos sa se intampla intr-un moment in care nu va asteptati ( va duceti la o petrecere, mergeti intr-o camera, va sarutati, va excitati si asa mai departe.) decat sa planuiti ( maine ne vedem si merge si ne f***m ). Din punctul meu de veedere, cand un baiat cere unei fete asa ceva inseamna ca nu o respecta. Intradevar, are si el 19 ani si are poftele lui, dar imi e greu ca el, timp de 8 luni a stat pe l**a ( scuze exprimarea ). Acum depinde si de tine. Daca tu il iubesti, esti sigura ca e persoana cu care iti poti incepe viata sexuala si esti pregatita, o poti face. Dar eu te sfatuiesc sa mai astepti, sa vezi cum mai reactioneaza.
Daca te gandesti ca ai 16 ani si e o varta prea mica pentru lucru' asta, crede-ma ca in ziua de azi putin mai sunt fetele care sunt virgine la 16 ani.
Bafta ^^!

12 răspunsuri:
| ZoZoHeart a răspuns:

Salut.
Daca nu vrei, nu o face, esti inca tanara, si desi poate multe colege de`ale tale au facut deja asta, nu esti obligata. El mai mult vrea sa se "joace", nu te vrea pe tine. De aceea te ameninta, si din ce mi-ai spus despre comportamentul lui nu cred ca se va schimba prea mult, si daca nu tii foarte, foarte, foarte mult la el, si nu crezi ca el e alesul pentru a face asta, mai bine asteapta baiatul in care sa ai incredere.
Oricum, cel mai bine e sa iti asculti inima, pentru ca nu merita riscul doar pentru ca POATE nu va mai fi foarte gelos. Sunt foarte multi baieti pe lumea asta. Cel mai bina asculta`ti INIMA!
Mult succes! Funda?
Apropo, sa nu crezi ca sunt trecuta de 20 ani tongue

| PatyKan a răspuns:

Nu cred ca se va schimba dupa asta. Vrea doar sa fie cu tine si atat. Daca e foarte gelos si tu nu ii dai motive sa fie asa, gandeste-te bine daca vrei sa continui relatia asta.

| Miha1308 a răspuns:

Ai mare grija pentru ca tu trebuie sa hotarasti cand esti pregatita sa faci pasul asta si nu trebuie sa cedezi presiunilor lui... ceea ce iti spune ca se va schimba poate fi un singur motiv pentru faptul ca vrea sa faca dragoste cu tine.Eu sunt de parere ca atata timp cat tu esti cuminte si nu ii dai motive sa fie gelos e ok, ar trebui sa vorbiti deschis si sa ii spui sa aiba incredere in tine. Daca e gelos ar trebui sa aiba un motiv intemeiat pentru asta iar tu spune-i clar...ca atata timp cat tu nu ii dai motive sa fie gelos ar trebui sa aiba siguranta asta si nu doar daca faci dragoste cu el.

| DeNySa000 a răspuns:

Dupa mine cred ca doar profita de tine iar dupa ce vety face dragoste daca vei accepta te va lasa balta...sa mai intamplat asa ceva pwpiki

| consiliera a răspuns:

Ia rait! Ai timp sa-l crezi? Am amai auzit de diferite motive dar asta e cel mai tare.Depinde ce vrei de la el si cat de mult il iubesti.

| 1259854 a răspuns:

Vrea sex
at big grin

| anaservic a răspuns:

Doar profita de tine. daca ar fi avut respect minim fata de tine nu tiar fi propus asta. nu zice nimeni sa nu vorbiti despre asta, dar daca totul vine din partea lui, chiar nu e ok. te sfatuiesc sa mai astepti si sa vezi daca merita cu adevarat!

| 111111111111111 a răspuns:

Pai uh ar trebui sa te gandesti, si sa ii impui ca poate sa te iubesca si daca nu faceti sex, asa ca ar trebui sa te mai gandesti!

| stef_6384 a răspuns:

Gandeste-te bine inainte sa o faci, si daca vrei sa o faci! Ca sa nu regreti mai tarziu.Asta e parerea meahappysi daca nu doresti, o sa astepte, doar daca cu adevarat tine la tine!:*

| SandraxD a răspuns:

Ai toata viata inainte, nu-ti incepe viata sexuala de la o varsta asa de frageda, adica e viata ta dar nu face asta la 16 ani pentru un baiat care vreau doar acest lucru de la tine, apoi cel mai probabil te va parasi.Traieste-ti copilaria, nu te vei mai intalni cu ea.happy Sper sa alegi varianta corecta. Pup :*

| CALICOS a răspuns:

Acest motiv este cel mai josnic mod de a determina o fata sa cedeze in fata unui baiat.Nu este corect din partea lui sa-ti ceara acest lucru mai ales daca "te iubeste"ceea ce nu cred si se indoieste de fidelitatea ta.Cum are certitudine ca nu il inseli daca nu vei mai fi virgina? Vei fi doar un trofeu cucerit si apoi uitat sau chiar abandonat.Tu cum esti sigura ca el nu are si pe altcineva? Gandeste-te bine e un pas pe care nu poti sa-l faci inapoi ...nu faci decat o greseala

| Tina4ka_4788 a răspuns:

Nai decit sa-l lesi balta, el doar profita