| LaCrImI sI nUmAi LaCrImI a întrebat:

Buna prieteni
am si eu o problema
eu sunt in romania de 2 luni am venit doar in vacanta.eu stau in italia acolo fac scoala.sunt impreuna cu un baiat de 9 luni si cateva zile vb tot timpu cu el pe mess prin telefon dar problema este ca este prea gelos.si problema cea mai mare este ca imi este frica ca ma insala. tatal meu imi spune tot timpu sa nu imi fac grija ca nu umbla cu nimeni ci doar cu tata meu si prietena tatalui meu si prietenul lui c. dar mai este o problema acum o saptamana ne-am certat si i-am spus sa aleaga intre mine si prietenul lui cel mai bun iar el mi-a raspuns "bine atunci ramanem prieteni"iar eu i-am raspuns "cine noi doi?" si el a spuns "da". din acel moment sunt foarte trista pentru ca el tot timpu imi spunea ca ma iubeste si ca abia astepta sa ma intorc in italia.eu miercuri 1 septembrie plec in italia. dami va rog un sfat nu stiu ce sa fac.chiar ma iubeste cu adevarat sau doar se foloseste de mine?

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna, eu n ucred ca ai procedat tocmai corect, punandu-l sa aleaga dintre tine si prietenul tau, dar daca el te-ar fi iubit, te-ar fi ales pe tine, caci tu ar trebui sa fi mai importanta decat el...insa se poate ca el sa zica asa doar la nervi, sau din gluma, nu se stie, vb cu el si spune-i ca a fost o gluma, poate va impacati, dar sincer... a gresit foarte mult alegandu-l pe prietenul tau, prin asta ma pune pe ganduri in legatura cu ceea ce simte pentru tine...succes.

4 răspunsuri:
| Cryssy a răspuns:

Off.....nu trebuia sa ii spui sa aleaga intre tine si prietenul lui...nu stiu sigur daca te iubeste, dar cum a spus si dinulya o sa vedeti voi cand ajungi in italia...

| marsy a răspuns:

Buna! *Cred ca nu ai facut bine. spunindu_i sa aleaga intre tine. sau prietenul sau.
*Eu cred ca el nu te iubeste. pn k nu ar fi zis sa ramineti prieteni
*O sa vezi cand ajungi in It. poate o sa va impacati...
Nu fi si tu prea geloasa...

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te iubeste, dar a fost socat ca l-ai pus in situatia de a alege intre tine si prietenul lui. Si are dreptate, nu ai dreptul sa il pui sa aleaga. Ce ai cautat ai gasit. Pe tine te iubeste, te mangaie, te saruta... cu prietenul lui isi petrece timpul cand tu nu esti. Ai prefera sa nu fie cu el si sa fie cu o fata? Nici un barbat nu raspunde la un astfel de santaj, ca un prostanau: "da, iubire, il dau dracu' pe prietenul meu de o viata." Nici un om normal nu vede legatura intre iubita si prieten si nu vad incompatibilitate, fiecare are rolul lui si pozitia lui in suflet. Nici o femeie nu are dreptul sa ii ceara iubitului/sotului asa ceva. Tu ai putea renunta la prietena ta cea mai buna doar pentru ca iubitul ti-o cere?