| IoanaPuppy31 a întrebat:

Am un iubit de 7 luni si ne intelegem perfect! Ma iubeste enorm si eu pe el, toata familia lui ma place. Recent i-a cunoscut si pe ai mei,s-au inteles ok, le-a adus cadouri flori la mama si cadou la sora mea ca sa faca impresie buna.Mai ales cu mama s-a inteles bine dar mama mea mi-a spus azi ca sa ma despart de el ca e tigan. Si el nu este tigan, poate ca a avut ceva neam dar sunt romanizati dar nu este tigan, nu are legatura. Este extrem de educat are o familie de oameni destepti cu facultati.Mi-a dovedit iubire in o gramada de moduri si credeti-ma ca sa imi castigi increderea mie nu este usor. Ce ar trebui sa fac? Amandoi avem 17 ani si ma gandeam sa fug maine la el, parintii lui ne-ar sustine! Mentionez ca e o relatie la distanta, am mai fugit la el si am stat cam 3 saptamani dar mama stia ca sunt la o prietena dar a aflat. Astept pareri

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Eu zic să continui să-l chemi acasă ca să vadă maică-ta până la urmă că n-are de ce să se teamă. ce face ea e o prostie, e rasism cu ochii închiși

| Andreeush a răspuns:

Așteaptă să ai 18 ani și după aceea poți să faci ce vrei.

| LilWatamaloon a răspuns:

Dintr-un punct de vedere personal, iti recomand sa mai astepti un an, ar fi mai ok daca ai fi un adult legal, cu varsta de 18 ani.In acest mod parintii tai nu vor mai avea ce sa faca pentru ca ai lua tu toate deciziile si nu ar mai fi o problema pentru ei relatia ta.

| 7PotDouglah a răspuns:

Dacă tot îți place atletismul, mai trage o cursă până la el acasă și rămâi acolo. Mentalitatea părinților tăi oricum nu o poți schimba. Locul tău este acolo unde te simți bine.