| IdontWantYou a întrebat:

Am un lcd si vreau sa conectez calculatorul la el, daca ma intelegeri. Am scos din monitor cablul care venea in unitatea centrala si l-am bagat in lcd unde scrie "PC". Am dat din telecomanda pe pc, dar se face ecranul lcd-ului negru si zice "mod inutilizabil". Stiti ce as putea face?
Funda.

1 răspuns:
| SteauaNordului a răspuns:

Buna
televizorul meu lcd are optiune pc si optiune "external"
eu conectez cablul in locul unde se potriveste si selectez " external 4" pentru ca este a 4-a mufa din cele 5 prezente.
tu practic vrei sa transformi in monitor, televizorul nu?