| anonim_4396 a întrebat:

Anul asta de scoala a devenit sufocant.Nu inteleg ce au toti cu mine, ma bârfesc mereu (si fete şi baieti), imi trimit mesaje pe Facebook si isi bat joc de mine, fac poze in photoshop cu mine si la arata la toti si rad, ma imping pe scari si baga multe minuciuni... Am doar o singura prietenă, in rest toti ma urăsc. Mi-am dezactivat contul de Facebook si cel de insta ca sa nu mai pot socializa cu ei in viata virtuala, cel mai dureros e ca am fost prietena cu toti dar acum, in ultimul an de gimnaziu se comporta de parca nu stiu ce le-am făcut, doar pentru ca m-am mai îndepărtat de ei si m-am pus pe învăţat, as vrea sa ii spun cuiva dar nu am incredere in nimeni..Plang mereu in baie, m-am saturat de ei. Ma jignesc pentru ca nu am haine de firma si pentru ca nu prea ies din casa. Ce ar trebui sa fac?

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Aratale ca au de suferit daca mai continuã si o sa inceteze.

| Demetrov a răspuns:

De ce crezi ca aveti diriginta la clasa? In clasa a 5-a si eu am fost in situatia ta, mult mai rau decat tine. am povestit parintilor prin ce trec si am avut toata sustinerea lor. Cand esti diferit, esti luat de prost, invata sa te adaptezi. Nu cred ca iti inchipui cata rautatea este in lume, asta e o chestiune minora.

| lilith16 a răspuns (pentru Demetrov):

Diriginta nu face nimic in privinta asta si daca ii spui va fi mai rau. crede-ma ca am încercat. nu e vorba ca is "specială " nu sunt diferită de ei dar nu inteleg de s-au schimbat asa deodată ca înainte eram prietena cu toţi.

| Demetrov a răspuns (pentru lilith16):

Omul e imprevizibil ( azi bun - maine rau ), eu zic ca cel mai ok e sa vorbesti cu parintii tai si sa mearga la directoare. Nu stiu sa iti raspund la intrebarea „ De ce s-au schimbat ", nimeni de aici nu stie, doar ei stiu.

| AnimeLover67 a răspuns:

Ai încercat să vorbești cu ei să afli de ce fac asta? Dacă deja ai făcut asta ar trebui (cred) să te înscrii la lupte. Te bați cu unul și toți o să le fie frică
Știu...ciudat?
Sper că am ajutat cu ceva?