| anonim_4396 a întrebat:

Nu mai pot. M-am săturat de clasa aia si de scoala aia. M-am saturat sa pic mereu de proasta. Nu mai am pofta de mancare, de ex azi am mancat dimineata la 9 supa pentru ca m-a obligat mama, pana acum nu am mai mancat nimic si ma simt plina. Ma simt obosită, nu mai vreau sa merg la scoala ca iar sa isi bata joc de mine. Editeaza poze cu mine in photoshop in mod pornografic sau fac meme-uri "amuzante" pentru ei. De asta mi-am şters si Facebook-ul..rad de hainele si papucii mei doar pentru ca mama nu are o stare financiară destul de buna ca sa imi cumpere tot de firma, m-am tuns ca sa nu imi mai spuna ca am par de matura, ma fac scândură pentru ca nu am sani si daca aveam ma faceau curva, ma barfesc si isi bat joc de mine mereu. Nu vreau sa ma transfer pentru ca m-am obisnuit cu profesorii astia si mai am si examenul anul asta. Toti imi zic sa mai rezist ca e doar anul asta dar daca si la liceu va fi la fel? ..Am început sa urasc cum arăt, am vorbit cu mama dar daca vine la scoala va fi mai rau. Plâng mereu, câteodată si in ore cand isi bat joc de mine, nu mai vad sens in nimic si nu mai mănânc. Poate devin o "scândură " de tot, asa cum sunt poreclită. Singurul motiv pentru care nu m-am sinucis dracului pana acum e ca nu vreau sa o dezamagesc pe mama, cand mai vorbesc de moarte imi spune sa nu o mai fac ca insemn totul pentru ea. Nu mai pot. Nu stiu cum pot scapa de asta, am incercat sa vorbesc cu ei, doar unul s-a mai liniştit dar restul isi bat joc de mine. Am fost prietena cândva cu ei dar acum se comporta oribil, daca se uita toata clasa la ceva pe telefon si vin si eu ma imping si imi zic sa plec. Nu sunt diferită de ei, daca nu am vans-uri si haine de firma nu înseamnă ca trebuie sa fiu tratată asa. Nu mai pot. Nu arat rau fizic, dar ei ma fac sa cred asta.

4 răspunsuri:
| Anemona2020 a răspuns:

Asta parca e scoasa dintr un film pe care l-am vazut eu odata.

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna!

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam.
Poti primi ajutor specializat in mod gratuit.

Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Telekom, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Acum poti primi consiliere gratuita si direct de pe telefonul mobil, descarcand aplicatia noastra http://www.116111.ro/descarca-aplicatia

Asteptam sa te ajutam!

| teo530 a răspuns:

Îmi pare rău că trebuie să trăieşti asta. Nu ştiu ce să-ţi zic, încearcă să mai rezişti anul ăsta. Nu este altă clasă la care predau acei profesori, măcar cei de mate şi română.

| Catalina990099 a răspuns:

Tu stai linistită si vezi-ți de "treaba " ta. Nu-i lua in seama pe colegii tai. Alt lucru mai bun nu ai de facut?! Fa ti o prietena poate si din alta clasa si ignoră-i total. Nu te mai consuma degeaba pentru nimic. Invata ca părerea celor din jur despre tine este egala cu 0. Tu esti unica. La fel la noi, toti. Fiecare le avem pe ale noastre. Dar e mai usor sa ne uitam in gradina altuia si sa criticăm decât în a noastra.
Fii mai optimistă, nu pune la suflet si mergi mai departe. Astea sunt doar lucruri trecătoare. Mai tarziu o sa iti dai seama ca părerea celor din jur conteaza foarte putin,, spre deloc. Gândește te si la mami tau si pune-ti ordine in gânduri și lasa prostiile.
Sa auzim de bine :*