| 03052003 a întrebat:

Buna TPU anul asta in clasa noastra a venit un nou coleg, Rares (sunt in clasa a 6 a ).Nu am shimbat nici o vorba pana acum. Uneori il mai prin in ore ca se uita in directia mea,( poate chiar la mine )eu il vad cu coada ochiului si cand intorc capul spre el imediat isi coboara privirea in pamant sau intoarce capul.O data cand am intors capul o fractiune de secunda s-a uitat in ochii mei apoi a coborat privirea...
Credeti ca ma place?
Cum pot afla indiscret daca ma place?

4 răspunsuri:
| Radu284 a răspuns:

"Cum pot afla indiscret daca ma place?"

Pai cel mai indiscret mod de a afla este sa te duci la el si sa-l intrebi: "Ba, tie iti place de mine?"

| Anonimuserr a răspuns:

E posibil da să te placă. Altfel nu ar avea motive să se uite așa insistent. Dar este și posibil să fi constatat la tine ceva să fi fost ne aranjată etc.
Nu e nimic rău în asta dacă ești frumoasă și atargi priviri fi mândră de tine!

| CarinaAntonia a răspuns:

Cel mai bine este sa nu il intrebi direct daca te place... se va rusina si va spune ca nu... cel mai bine e sa ii dai impresia ca vrei sa fi "prietena " cu el si pe parcurs va cunoașteți si voi... si asa poate descoperiți ca va potriviti... mult succes

| Lawliet14 a răspuns (pentru CarinaAntonia):

Daca s-a rusinat unul, nu inseamna ca se rusineaza toti.