| Soricel98 a întrebat:

Anul trecut prin noiembrie am cunoscut un baiat care mi s-a parut dragut. El m-a intrebat de 3 ori daca vreau sa fiu cu el si eu am zis nu stiu de fiecare data chiar daca voiam. Dar nu stiu de ce, iar acum regret. M-am consumat mult din cauza asta, si acum imi place de el, dar el nu mai vrea acum.
Da-ti-mi va rog niste sfaturi! Dau funda + vot!

2 răspunsuri:
| Lorena7712 a răspuns:

Incearca sa iei legatura cu el, sa vorbesti cu el. Insa nu ii spune din prima ca il placi. Continua sa vorbesti cu el ceva timp si apoi sa ii spui ca simti ceva pentru el. Daca te-a intrebat inseamna ca te-a iubit si poate o face si acum asa ca nu iti pierde sansa asta si nu renunta!
Nu ai de unde sa stii daca te mai vrea sau nu pana nu incerci. Speranta moare ultima si ai incredere in ceea ce zic fiindca am fost si eu intr-o situatie similara. Lasati orgoliile amandoi altfel nu v-a iesi altceva decat un final dramatic si dureros.
Nu o lasa pe alta sa iti ia locul; ala e doar locul tau. Mai incolo s-ar putea sa regreti si sa iti spui "Puteam fi eu aia ". Nu lasa lucrurile asa! Actioneaza cat mai repede si inteligent posibilbatting eyelashes
Funda? puppy dog eyes

| GabrielaS13 a răspuns:

Pai daca te iubea atunci inseamna ca si acum mai are niste sentimente pentru tine.Mai mici sau mai marewinking. Poti sa te duci la el si sa ii spui ca iti place de el si sa ii mai spui ca prima dragoste nu se uita. Asta daca ai fost tu prima, nu a mai fost alta inaintea ta. Poate trebuie sa il lasi un timp sa se mai gandeasca,, stii cum is baieti happy''.