| Antonia679 a întrebat:

As avea nevoie de un sfat... De când a început școala m-am împrietenit cu o colegă de clasa și ne înțelegem foarte bine, petreceam majoritatea timpului împreuna însă mai mult la școala, rar prin oraș sau așa. Chestia e că, de ceva vreme, mă cam dă la o parte, stă cu altă fată și pe mine mă cam lasă :/ Am încercat să fiu prietenă și cu cealaltă fată și să stam toate trei dar tot așa e. Mă lasă de o parte. Să mai încerc sau să o las?

Răspuns Câştigător
| ComradeIlici a răspuns:

Buna si Hristos a inviat! Eu am tras concluzia ca prietena ta nu te considera asa de buna prietena pe cum o considera-i tu. Sfatul meu ar fi sa nu mai incerci sa te reapropii de ea din 2 motive : 1- daca ea s-a departat de tine a facut-o probabil gandindu-se ca a gasit ceva mai bun, adica pe cealalta fata. 2 - avand in vedere ca ai spus '' sa mai incerc sau sa o las '' nici tu nu esti foarte hotarata sa ramai prietena '' buna '' cu ea. Nu te-ai dedica 100%. Sfatul meu ar fi sa lasi situatia asa cum este, sa ramaneti in realatii bune si sa dovedesti ca esti o fata puternica si cu incredere in sine. Probabil, prietena ta o sa se intoarca la tine dupa ceva timp din varii motive - unul ar fi cearta cu cealalta fata-. Asa e in viata, o sa te mai intalnesti cu situatii de genul, insa trebuie sa ai incredere in tine si sa nu te lasi descurajata. Sper ca te-am ajutat!

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

Lasă-le nu insista. Insistența le face să fie mai reci.