| Antonia679 a întrebat:

As avea nevoie de un sfat... De când a început școala m-am împrietenit cu o colegă de clasa și ne înțelegem foarte bine, petreceam majoritatea timpului împreuna însă mai mult la școala, rar prin oraș sau așa. Chestia e că, de ceva vreme, mă cam dă la o parte, stă cu altă fată și pe mine mă cam lasă :/ Am încercat să fiu prietenă și cu cealaltă fată și să stam toate trei dar tot așa e. Mă lasă deoparte. Și nu prea știu ce sa fac... Să mai încerc sau să o las?

2 răspunsuri:
| AlexSalling a răspuns:

E nasol cand intre o prietenie BFF vine a 3-a roata de la bicicleta, adica cealalta fata. Mai stai putin cu ea, vezi daca merita sa o mai ai de prietena, sau nu. Poti sa o si intrebi, trebuie sa-i vezi reactia.

| maria14142 a răspuns:

Nu trebuie sa te alarmezi, se mai intampla. Daca nu ti-a gresit cu nimic, eu zic sa continui sa vorbesti cu ea, sa fiti prietene atat cat se poate. Pana la urma, atat timp cat continuati sa va intelegeti, o sa vorbiti mai mult.
Iar legat de prietena noua, probabil ca au ceva in comun si nu stiau, adica, pur si simplu, se intampla sa incepi sa te intelegi bine cu o persoana si sa vrei sa stai numai cu ea. Tu nu trebuie sa pui la suflet, ci doar sa contiunui sa te porti frumos cu ea!
Sper ca te-am ajutat!