| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU as avea si eu o întrebare si va rog frumos sa nu răspundeti gen fi tu însuti!

Sunt in clasa a cincea si dupa cum știți școala s-a terminat.
Peste 2 luni începe clasa a sasea si as avea o întrebare.

Mie imi place de o fata si as vrea sa știu cum sa o impresionez sa o fac sa ma placa?
Menționez ca nu stau prea mult cu ea si nici in pauze ne vedem doar in clasa.
Si ea a fost cu un coleg din clasa care e șeful clasei na si toți il placa chiar si toate fetele si cateodata nu știu ce vad la ele.ca tot eu ma îmbrac mai bine si sunt mai Stilat dar știu ca nu rezuma totul numai la asta.
Si din nou nu vreau răspunsuri de genul fi tu însuti!

Si eu sunt prieten cu el ma joc in fiecare pauza cu el si cu prietenii lui cum ar fi stau cu cei populari dar problema este ca mai am un prieten care si el sta cu noi pentru ca avem nevoie de el la joc chiar daca ne enervează mereu si mai ales nu știu cum găsește dar in fie are zi găsește el ceva ca sa se facă întrun fel de ras si pe mine la fel pentru ca sunt prietenul lui.
Si i-am mai spus de mai multe ori ca nu mai suntem prieteni si ultima data am fost mai serios pentru ca tot ma enerva si știți genul unde merg eu merge si el si găsește el ceva si ian spus ca nu mai vreau sa fim pr si 2 zile întregi tot mi-a spus ca o sa se schimbe... Si am cedat pentru ca eu sunt singurul lui prieten bun si nu mai are pe cineva ca mine si e in clasa a 5!
Si cred ca si din cauza asta s-ar putea sa nu ma placa fata adică eu as vrea sa ii spun daca vrea sa fim împreuna dar știu ca va fi un nu deocamdată, deci ce zicieti si va rog dati-mi răspunsuri care chiar sa ma ajute, multumesc ca ați citit!

Răspuns Câştigător
| 8mariastar a răspuns:

Buna. Cateodata, lucrurile marunte au efecte de lunga durata. Unele cuvinte sau gesturi pot impresiona o fata. Ea poate decide foarte repede daca anumiti baieti sunt buni ca parteneri, dupa gesturile lor si atentia pe care i-o acorda.Trebuie sa tii cont de cateva lucruri care, la o prima privire, ar putea sa para neinsemnate. Nu este nimic complicat sau care sa necesite mult timp.In primul rand, trebuie sa o privesti in ochi. Nu este indicat sa te holbezi doar la anumite parti ale corpului ei, desi acest lucru o poate flata. Trebuie sa acorzi mare importanta felului in care te aranjezi. Unele fete prefera baietii care miros frumos si acorda atentie propriului aspect fizic. Fetelor le plac gesturile de curtoazie si cele care le fac sa se simta unice. O poti ajuta cu haina sau ii poti deschide usa la intrarea intr-un magazin. Pentru a o impresiona si mai tare, socializeaza cu prietenii ei. Ele evalueaza potentialul unui barbat si dupa felul in care el se incadreaza in cercul lor de prieteni si socializeaza cu acestia,, tin cont si de parerea celorlalti despre barbatii din viata lor. Pentru a impresiona o fata, trebuie sa ii acorzi multa atentie. Asadar, chiar daca iti suna telefonul, nu raspunde. Este unul dintre cei mai importanti pasi in cucerirea unei fete. Cand te intalnesti cu ea, fa in asa fel incat sa il pui pe silentios sau sa il inchizi si ea sa observe ceea ce ai facut. sper ca te-am ajutat. funda? happy

2 răspunsuri:
| LittleLady a răspuns:

Pai incearca sa te faci remarcat printre prietenii ai fie prin mai multa agilitate fie printr-o stare de spirit mai calma(depinde daca esti genul).Mai aud unele faze de genul:"razi la glumele ei"..Mdaa desi nu prea mi se pare eficient, totusi incearca.De exemplu pe mine "m-a cucerit" un tip doar prin simplul fapt ca ma privvea non-stop in timpul orelor.Iar cand ma uitam la el zambea ori imi scotea limba(a simpatie desigur).In pauze daca mergeam la tabla venea si l, mai facea de serviciu in locul meu uneori!
Folosindu-te de istetime si bun simt ii poti intra in gratii oricarei fete.Te asigur! Tine minte asta si fa ce te taie capul sice te indruma inima.
MULTA BAFTAA!

| SupradozăăDeCrazy a răspuns:

Pai,in primul rand,fetelor nu le place sa fie luate direct [stiu asta pentru ca sunt fata si mi s-a intamplat], le place sa stea in preajma baietilor amuzanti,care le fac mereu sa rada,cicalitori [ nu exagerat] si cu care au subiecte in comun. Incerca sa prinzi curaj sa ii vorbesti, sa afli ce ii place, cum isi petrece timpul etc. Doar nu exagera! Faptul ca, spui tu, esti stilat, este un atuu, pentru ca fetelor le plac tipii stilati carora le place de imaginea lor! Sper ca ti-am fost de folos happy. O zi buna iti doresc si mult succes!:*