| madalyna a întrebat:

As avea si eu o mica-mare problema si am nevoie sa ma asculte cineva si sa ma sfatuiasca cum considera ca este mai bine pentru toti.Sa va povestesc despre ce este vorba pai in urma cu cateva zile am cunoscut un baiat si m-am indragostit de el sincer nu credeam in dragoste la prima vedere dar uite ca s-a intamplat tin foarte mult la el si el la mine dar problema este ca de 3 zile am aflat ca el imi este var de gradul al doilea si nu pot avea o relatie cu el.Eu am aflat asta din surse foarte sigure dar el nu stie.Nu stiu ce sa fac sa-i spun sau nu sa mai sper la o relatie care este imposibila

Răspuns Câştigător
| Anna_9116 a răspuns:

Mda... dupa cum s-a mai zis, nu se va ajunge la o casatorie, nu?! tu stii de ce nu e bine sa ai relatii in familie? pentru ca atunci cand o sa faceti copii sunt mari sanse sa iasa cu probleme pentru ca voi fiind rude semanati si copilul nu are ce sa "imprumute" de la voi...
deci de ce nu ai fi cu el?!straight face
si oricum... nu sunteti verisori primari, deci MERGE!laughing:*

9 răspunsuri:
| 愛日本 a răspuns:

Până la urmă tot trebuie să afle! Nu poţi nu e voie, sa fii cu el, ce vor spune rudele, părinţii, sunteţi din acelaşi sânge şi nici măcar nu este legal. Cel mai bine ar fi să îi spui!

| heartslow a răspuns:

Cel mai bine este sa-i spui, pentru ca oricum o sa afle mai devreme sau mai tarziu si atunci va fi mai rau, mai bine ii spui si ramaneti prieteni decat sa nu-i spui si sa nu vrea sa te mai vada niciodata. Succes! funda?

| Anduuu a răspuns:

Buna! solutia.nu mai vorbesti cu el si va veni sa te intrebe ce s-a intamplat si ii vei spune si va intelege mai usor ori 2. te duci si ii spui direct, ii pui situatia in fatawinking multa bafta!

| MâţaD a răspuns:

Ar trebui sa ii spui, pentru ca si el ar trebui sa stie.si cred ca ar fi mai bine sa nu aveti o relatie, din moment ce sunteti rudebig grin

| ElenaZamfi a răspuns:

Cred ca el ar trebui sa stie acest lucru.Anyway.nu o sa va casatoriti.Deci de ce sa nu aveti o relatie?smug

| CookieMonsta a răspuns:

Daca nu stie poti profita de o relatie in secret.
Daca afla trebuie sa pari surprinsa. Poate afla suficient de tarziu incat sa se fi atasat deja prea mult de tine.
Daca ai retrageri in privinta asta e ok, oricum veti fi foarte apropiati daca sunteti verisori.

| gyovany95 a răspuns:

Zic eu sa iti iei gandulhappy...adica in cazul unei relatii sursele tale sigure ti se vor urca in cap, apoi daca ii spui nici sa va ascundeti nu puteti, eu nu stiu cum gandeste el dar nu va fi ok. E ceva ce se anunta ca fiind frumos insa viata e imprevizibila. Cel mai frumos ar fi sa ii spui si sa discutati despre ce faceti, despre cat tineti voi unul la celalat, daca e ceva ok se poate si asa, nu consider asa boala asta cu rudeania. Daca voi considerati ca va este bine liber. Totul depinde de voi si de cat de deschisi veti fi unul in fata celulalt.happy

| Bика a răspuns:

`Mdeaa.sa ştii că am avut o situaţie asemănătoare. şi crede-mă că tot nu ştiam cum să procedez. el îmi scria iar eu nu-i răspundeam. şi într-o zi i-am spus prietenei mele cele mai bune. şi ea într-o seară. s-a scăpat cu vorba.şi la întrebat. dacă eu i-am spus. şi el era curios. Şi iată că tot o întreba ce.Şi într-o zi eu eram la ea şi i-am scris totul pe net.El a înţeles totul. Cred că în cazul tău va fi la fel.
Asta e părerea mea. Pentru că înţeleg prin ce treci. Căci după cum am spus mai sus am trecut şi eu prin aşa ceva.
Fundă? pls

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pff.complicata treaba
Eu cred ca de acum incolo ar trebui sa-l privesti ca pe un var, nu mai are rost sa continuati asa.Si ar trebui sa-i spui si lui asta
Numai binehappy