| Sele a întrebat:

As vrea sa ma ajutati cu ceva... La o prietena de-a mea i-a placut sau inca ii mai place nu stiu sigur de un baiat de mult timp, dar baiatu nu se uita la ea... Si mie imi place de el si el m-a intrebat daca vreau sa fiu cu el iar eu i-am raspuns ca da. Acuma doar cativa prieteni de ai mei si de ai lui stiu si eu nu as vrea sa afle ea ca sa nu sufere. Voi ce ziceti ar trebui sa ii zic si ei? Dar mie ca sufera straight face

5 răspunsuri:
| anaid a răspuns:

Daca iti pasa nu te combinai cu alahappy
asa ca ce mai conteaza?

| ĐǿŁŁY a răspuns:

Buna!

Deci daca zici ca te-a tradat de cateva ori atunci, ce mai conteaza. Dar sa nu-ti para rau dupa aia.
Gandeste-tebig grinaca ea ar fi in locul tau(daca zici ca te tradat de cateva ori)pe cine ar fi ales pe tine sau pe el.Pe el!
Asa ca gandeste-te!
Bye-bye!

| Didi_3651 a răspuns:

Trebuie sa analizezi foarte bine situatia. Cine este mai important pentru tine? Baiatul sau prietena ta. Baieti se gasesc pe toate drumurile si vei mai avea multe ocazii sa te indragostesti.Nu stiu ce varsta ai insa probabil nu vei ramane o vesnicie cu el si atunci te intreb : In cazul asta se merita sa renunti la prietena ta pentru un baiat? Astea sunt chestii adolescentine ceea ce imi da impresia ca nu ai o varsta foarte inaintata. Daca tu accepti sa fii cu acel baiat atunci iti spun ca o vei pierde pe acea fata. Ai spus ca il place de mult si din asta inteleg ca ti-a povestit foarte multe. Se va simti tradata si, cu scuzele de rigoare, pe buna dreptate. O prietenie trece prin multe si de aceea am fost asa dura cu tine... Analizeaza, analizeaza si iar analizeaza, intoarce pe toate partile... Merita?

| Didi_3651 a răspuns:

Selena, sa inteleg atunci ca ai facut treaba asta ca pe o razbunare? Si daca tot nu iti pasa si spui ca te-a tradat atunci de ce esti aparent interesata de suferinta ei? Pune`te in locul ei. Mai are rost sa iti spun acele doua vorbe :,, Ce tie nu`ti place altuia nu`i face" sau,, Rabunarea`i arma..."? Aici e vorba de caracterul tau. Eu sunt patita cu asemenea,, prietena" si nici o clipa din viata mea nu m-am gandit sa i`o intorc. Pentru ce? Ce am de castigat? Nu faceam decat sa imi intunec sufletul cu razbunare.

| Sele explică:

Pai faza e ca la prietena asta a mea sa ii zic asa ma cam tradat de catevaori oh go on