| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa ma schimb la comportament, dar nu stiu cum.Va spun cum sunt eu : incerc sa indur ce imi spun alti, uneori nu stiu parca sunt invizibila, la scoala aproape nimeni nu ma baga in seama doar 2 3 copii sau in clasa nimeni nu ma baga in seama sau daca vreau sa ma bag si eu inseamna in gantu meu tot zic poate asa ma baga si pe mine in seama si imi fac prieteni dar toti imi spun de ce te bagi in seama. Nu stiu vreau sa fiu si eu macar bagata inseama nu stiu daca cineva stie cum ma simt plang in fiecare zi chiar nu stiu ce sa mai fac lumea ma insulta nici nu mai stiu daca mai am prieteni eu am putini prieteni de varsta mea, ma inteleg mai bine cu astia mai mici dar totusi si mai ales astia de varsta mea incep ca nici ei sa nu ma mai bage inseama nu stiu ce sa fac imi vine sa ma omor!

Răspuns Câştigător
| heartslow a răspuns:

Interesant, sincer imi pare rau pentru tine, asa am fost si eu, incearca sa nu te mai consumi si sa citesti niste carti gen:Romanul adolescentlui miop de Mircea Eliade, Elevul Dima dintra 7a de Mihail Drumes si incearca sa nu te mai joci cu copii mai mici ca tine si incearca sa comunici mai mult cu astia de varsta ta, incearca sa vorbesti cu ei pe mess, sa mergi cu ei acasa chiar daca stau mai departe decat tine, si gandeste-te ca NU, vei fi asa toata viata, adica asta va fi doar cat vei fi in generala, sau cat vei fi in liceu dar dupa asta u vei face ce vrei, si vei uita de ani astia pe care iai pierdut.E o problema delikata stiu, dar incearca sa treci peste ea. PAAAAA si sper sa-mi dai mie funda.

3 răspunsuri:
| jhdvavsfhkegvfrkhegbvr a răspuns:

Cunosc sentimentul, partial. Trebuie doar sa gandesti pozitiv despre fiecare lucru in parte. Zici ca trebuie sa "induri ce zic altii". Mda, si eu trebuia, inainte sa imi cumpar un mp3 player cu casti semi-izolatoare. Zici ca esti invizibila in clasa. Fii fericita, te asculta profii mai rar. Eu in "gantu"[daca trebuia sa fie "gang-ul"] tac aproape tot timpul. Avantaj: aflii lucruri pe care le poti folosi impotriva lor daca nu te respecta pentru cine esti[recomand si un reportofon]. O mica/mare diferenta e ca atunci cand trec eu pe coridor toti isi fac cruce sau zic rugaciuni.
Daca vvorbesti tot timpul cu cei mai mici decat tine, o sa creada lumea ca esti pe aceeasi lungime de unda cu ei. Ai putea incerca sa vorbesti cu "aia de varsta ta", virtual pana iti faci mai mult curaj sa socializezi in realitate. Conteaza mult sa FII TU INSATI si sa NU ITI PESE ce cred ceilalti despre tine.
Daca ai nelamuriri, sau nevoie de o prietena, scrie-mi pe astaroth.sinner@yahoo.com
Iti doresc mult noroc, si sa NU te omori ca ajungi in iad.

| yrynica a răspuns:

Vai de mine! Eu sunt exact la fel. Numai ca am citit o crte, AM FOST LA PORTILE CERULUI SI ALE IADULUI, povestita de o femeie Gloria Polo care era una din fetele alea care ii tachinau pe ceilalti si a trasnit-o fulgerul si a murit a ajuns in rai apoi in iad, Dumnezeu i-a aratat cartea vietii ei si a vazut ce rea a fost si apoi a iertat-o si a trimis-o inapoi, unde s-a schimbat mult. Iar cat a stat in iad a vazut adolescenti care se sinucisera si trebuie sa stea acolo atatia ani cat ar fi trait. E foarte interesanta, daca vrei tio trimit prin posta/o copie. Vb cu mine pe facebook. Irina Marina, poza albastra cu tigri.
Succes.

| XoXoOriginalChannel a răspuns:

Fi tu insati nu trebuie sa ai 100 de prieteni e de ajuns unul si bun nu 100 si falsi crede-ma

sigur e cineva cu care esti chiar BFF daca nu e asteapta o sa vezi ca vei intalni pe cineva cu care o sa fi prietena nu ai nevoie de toti prosti