| AriAdelean a întrebat:

As vrea sa pun o intrebare: Eu am avut mereu rezultate foarte bune la invatatura si nu am incalcat niciodata promisiunile, mereu am fost acasa la ora stabilita, nu sunt o persoana rea, si totusi... Fac toate astea pentru ceilalti si nu imi pot gasi propriul scop, o ambitie care sa-mi dea curaj sa metin eforturile. Dau fundita cui ma poate ajuta. Multumesc mult.

Răspuns Câştigător
| AdeVero12 a răspuns:

Nu faci toate astea pentru ceilalți, le faci pentru tine însuți. Dacă nu înveți etc. tu suporți consecințele. Deci fii nonconformist. Fă ceva la care nimeni să nu se aștepte. Nu droguri, băuturi alcoolice sau ceva de genul. laughing Caută un hobyy: muzică, artă, sport, engleză, determină necunoscutele din propoziții matematice sau (dacă ești ca mine) spune-ți părerea și enervează-i pe ceilalți. Într-o țară ca asta tu ești un exemplu.winking

7 răspunsuri:
| MasterOfDisaster a răspuns:

Trebuie sa iti gasesti un vis. Sa iti stabilesti niste dorinte.
De exemplu, eu vreau sa calatoresc prin jurul lumii.(acum incep extensiile) Pentru asta e nevoie de bani. Pentru bani, am nevoie de un loc de munca bun. Pentru un loc de munca bun, am nevoie de o diploma. Deci trebuie sa invat, sa ma straduiesc. Vezi? De la calatorii am ajuns la scoala.

Trebuie si tu sa iti gasesti un scop, dar nu-ti fa griji, ca nici eu nu stiu ce vreau sa fac exact. Mie imi place sa vad viata ca pe o surpriza, si ma las in mare parte purtata de ''valurile'' vietii. Se intampla multe schimbari. Va dura poate ceva timp sa iti gasesti un scop, dar il vei gasi cu siguranta. Trebuie sa ai doar rabdare si sa fii deschisa la lucruri noi.

O zi buna!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Gândeşte-te că înveţi pentru tine şi nu pentru mama,bunica,tat,mătuşa,unchiul,nu draga mea!
Ceea ce înveţi,înveţi pentru tine,să poţi ajunge om mare în viaţa asta,dacă vrei să ajungi ceva,dacă nu, la munca de jos.
În concluzie, înveşi pentru tine, nu pentrualţii, că nu trăieşti pentru alţii!
Te pup!

| Pitzipoanca a răspuns:

Vezi sa nu te sinucizi. happy Stiu un caz, nu spun din alte motive asa ceva. Apuca-te de un sport. Ceva care te tine afara si iti consuma energia.

| mariukka a răspuns:

Gindeste mai mult la tine

| AdeVero12 a răspuns:

Mulțumesc pentru fundă! :*

| AriAdelean explică (pentru AdeVero12):

Eu iti multumesc, chiar m-a ajutat raspunsul tau happy.

| ilovemovies a răspuns:

Asa sunt si eu. Si uneori ma gandesc si eu la asta..Si mereu imi zic ca intr-o zi, imi voi gasi talentul! happy