| anonim_4396 a întrebat:

Salut,ma simt in ultima vreme foarte singura, mai bine spus asa sunt eu mai retrasa.Pana acum atat eu cat si parintii mei am considerat ca scoala e pe primul plan,si tocmai din acest motiv eu am fost tot mereu cu invatatul, dedincandu-mi poate prea mult timp pentru asta si am uitat sa comunic, sa-mi fac prieteni.Acum sunt in clasa a 9a,am aceleasi rezultate la invatatura, de bune evident, dar am alte suparari.Am foarte putini prieteni, si si aceia nu-mi sunt chiar prieteni...as vrea uneori sa ma schimb sa fiu ca toti ceilalti sa nu mai fiu,,asa linistita'cum se spune, sa ies mai des(pentru ca nu prea ies )sa fiu mai vorbareata, pentru ca am o adevarata problema cu asta dar ajung la aceeasi concluzie :oricat as incerca nu reusesc nicicum sa maschimb.Lumea ma ezita acum,ca doar eu sunt poate altfel,cred ca si ciudata din punctul lor de vederesad
Cand ma uit in oglinda vad aceleasi defecte,imi amintesc ca nu am prieten ca celelalte fete de varsta mea,si evident ca nu sunt pe placul baietilor atat fizic cat si,,moral'.Nu cerd ca am atras atentia niciunui baiat,biine sa zicem unui singur baiat, si le-a spus celorlalti ca-i place de mine(prin august ca am asa cand am fost la o petrecere)dar mno mie nu-mi placea de el...dar acum ii culmea ca a inceput sa-mi placa foarte mult de el deoarece l-am cunoscut mai bine, dar lui nu cred ca-i mai place sadsadasta e tot din cauza mea.Nu mai vreau sa mai spun nimic,as putea de fapt scrie cred ca zeci de pagini cu povestea asta a mea...dar sa ajung la sfarsit(in sfarsit ) cum as putea sa ma schimb? Astept cu nerabdare raspunsurile voastre,va multumesc anticipat:*Toate raspunsurile sun binevenite, dar voi alege ca la orice intrebare de pe TPU, o persoana careia sa-i dau funda sad

1 răspuns:
| deeadeea111 a răspuns:

Scuzati-mi greselile de ortografie sad