| anonim_4396 a întrebat:

as vrea sa stiu cit timp trebuie sa fac aceste exercitii si de cite ori pe zi/saptamina ca sa observ rezultatele? dau funda https://www.youtube.com/watch?v=mLiHXd_8YoY

Răspuns Câştigător
| LarissaMouse a răspuns:

Buna!
Exercitiile pe care vrei sa le faci sunt destul de intense si te solicita mult, dar acum depinde si de ce fel de rezultate vrei sa obtii. Daca vrei doar sa scapi de grasimea din zona respectiva, le poti face cam la doua zile, dar daca vrei sa ai muschi, atunci odata pe zi este foarte bine.Bineinteles ca daca vrei sa ai rezultate foarte bune, nu poti sa faci doar aceste exercitii.Trebuie sa incepi mai intai cu o incalzire. Poti sa faci cam 5 min de alergare pe loc si apoi inca 5 min de sarituri.Acestea iti vor solicita tot organismul, ceea ce e bine.Nu poti sa faci doar exercitiile speciale pentru fund, trebuie mai intai sa faci ceva ce implica lucrarea corpului intreg.
Poti chiar sa faci si o alergare prin jurul blocului/casei.
SucceS!