| Nextone a întrebat:

As vrea sa va faceti putin timp pentru a citi poveste mea.Am avut o relatie de 3 ani cu un baiat, de cand eram pe clasa a9a.Ne-am despartit de un an deoarece el m-a inselat si nu era pregatit pentru o relatie serioasa.Suntem amandoi tineri daca e sa fim realisti.Ne-am iubit dar asa a fost sa fie.Acum suntem "prieteni cu beneficii" desi eu inca il mai iubesc si el stie asta, dar nu mai vrea sa fim impreuna pentru ca acum vrea sa se distreze.Am avut si alta relatie, la fel si el, dar mi-am dat seama ca el este singurul caruia i-a pasat cu adevarat de mine deoarece m-a cautat in fiecare zi de cand ne-am despartit.In curand liceul se va termina si nu o sa ne mai vedem asa de des, deoarece fiecare o va lua pe alt drum.Mi-e extrem de greu sa ma gandesc la ce va urma, la faptul ca nu o sa il mai vad si probabil el va iubi pe altcineva.Cum sa trec peste aceasta stare? Ce parere aveti despre aceste relatii? Credeti ca tine la mine? Va multumesc!

2 răspunsuri:
| theboywithanewbrightwonderfulfuture a răspuns:

Eu cred ca acest fel de relatii sunt foarte faine, desigur pana la un punct unde trebuie sa devi serios/serioasa. Oricum eu nu cred ca e de la tine, de ce nu incerci sa mai vorbesti cu el sa il convingi ca si el are aceleasi sentimente ca si a tale daca ie asa cum spui.
Daca nu, incearca sa uiti. iesi cu prietenii tai mai des, si crede-ma ca o sa gasesti pe altcineva caruia sa ii pese si sa te iubeasca asa ca fi optimistawinking
Viata e prea frumoasa pentru a fi irosita cu regrete si chestii de genu... Bucurate si profita de eawinking
Numai binebig grin

| Anonimus_6477 a răspuns:

Impacati-va, chiar daca o veti lua amandoi pe alte drumuri nu se stie ce se poate intampla daca sunteti impreuna... chiar si la departare happy