| GaBByzZuuuuuu a întrebat:

Buna TPU ati avut vreodata acnee? Si daca ati avut a-ti tinut un anumit regim alimentar va fereati sa mancati anumite alimente sau mancati orice? Pe langa tratamentul de la deramtolog daca ati facut.

P.S. Care sunt alimentele? DAU FUNDA.

4 răspunsuri:
| BroascaCuElice a răspuns:

Agraveaza acneea:
Produse din făină albă
Carnea roşie şi margarina
Laptele şi produsele lactate
Ciocolata şi cafeaua

| Gillian a răspuns:

Am avut și încă am acnee.
Doctorul mi-a interzis ciocolata și sucurile gen Coca Cola și Pepsi.

| GaBByzZuuuuuu explică (pentru Gillian):

De cat timp o ai si cati ani ai?
Eu am 18 ani si o am de un an.

| Gillian a răspuns (pentru GaBByzZuuuuuu):

Am 15 ani. Tot cam de un an. Am urmat un tratament cu laser-ul și pe lângă niște creme și soluții. Mi-au trecut, inițial. Nu m-am mai dus la ședințe pentru ca nu mai era nevoie, dar trebuia sa ma tin de solutii si sa nu mananc ciocolata. Nu am prea respectat si au aparut iar. Apoi inca odata. laughing De trei ori.
Acum nu mai am. Am terminat cu sedintele acum vreo saptamana. Sper sa nu mai apara ca am si banchetul acum. happy Dar sigur vor mai aparea.