| youandme900 a întrebat:

Azi a fost prima zi de scoala iar colegii s-au schimbat mult. Daca ma duceam sa vorbesc cu ei nici ca ma bagau in seama. Toti au cate un partener de banca eu o pe o fata care nu prea invata bine e timida abia daca scoate un cuvant si mie nu-mi place dar numai am pe nimeni cu cine sa stau. M-am gandit sa ma mut de la scoala la care invat din semestrul 2 daca nu o sa fim o clasa mai unita! Chiar daca suntem colegi din clasa 1 si acum sunt in clasa 7 voi renunta la ei pentru ca nu-mi face placere sa-i vad.Voi ce ati face in locul meu.Sa ma mut sau?

2 răspunsuri:
| VadTot a răspuns:

Nu Cred ca ai scapa de problema care te apasa. daca te muti la alta scoala. Daca aici nu ti place. tinand cont ca va stiti din clasa a1a imagineaza ti cum va fi intr o alta scoala unde nu te cunoaste nimeni.Si ce daca stai in banca cu o fata care nu invata bine si e timida. Incearca sa o intelegi si sa fii dragut cu ea. Daca nu esti mai bun ca ea incearca sa o ajuti si sa deveniti niste buni colegi unul cu celalalt Eu nu ti recomand sa te muti la alta scoala.

| JolieJuly a răspuns:

Poti sa incerci. poate o sa-ti faci mai multi prieteni. eu asa mi-am gasit cea mai buna prietena. si consider ca n-are rost sa stai intr-o clasa plina de fitosi/fitoase happy