| Ana_Anyka_Dulcika_1988 a întrebat:

Buna TPU crying.
Azi am fost in parc cu prietena mea cea mai buna si cu o fata pe care o considearam "prietena". Cand am ajuns ele 2 s-au dus si pe mine m-au lasat sa stau acolo. Mi-au zis odata sa vin dar eu nu aveam loc printre ele.
Apoi am ajuns acasa si am vorbit pe mess... si prietena mea mi-a zis ca i s-a acrit de mine pentru ca sunt suparacioasa...
Dar eu cred ca aveam dreptate... nici macar nu m-au bagat in seama...
Acum ea nu mai vrea sa fim prietene. ce sa fac? crying broken heart

Răspuns Câştigător
| Dizzyz a răspuns:

Am vazut la deaste-a...
Lasa ma ca va impacati voi! Trece! E o simpla cearta!

10 răspunsuri:
| acinorev a răspuns:

Saracuta de tine!
Si eu am trecut prin asta si cred ca ar trebui s-o consideri dusmnaca ta, deoarece nu ii place cum esti tu de-adevarateela. Asa ca eu zic s-o uiti si sa-ti gasesti alta prietena!

| ParadiseCaroline a răspuns:

Nicim pentru ca dupa cum si spus alta concluzie ce se poate trage este ca nu te merita ca si prietena. Sfatul meu este sa cauti oameni de calitate pe care te poti baza toata viata nu doar pe durata sc generale sau liceului(nu te uita la popularitate)sad

| Peter28 a răspuns:

Se mai intampla. Nu s-a sfarsit lumea din asta. Si eu am avut aceeasi problema cu un prieten cu care ma intelegeam foarte bine. Sau poate acea "prietena" i-a spus ceva celeilalte prietene (aia buna) despre tine si ea a crezut-o. Nu se va intampla nimic. Las-o in pace. Nu o baga in seama. Ea pana la urma va ajunge la vremea in care isi va da seama ca a gresit. Si daca nu, mai sunt fete sau baieti care iti pot fi prieteni foarte buni.

| pikaღ a răspuns:

Pai pentru ca a facut asta inseamna ca nu iti e prietene adevarata, nu te mai milogi de ea si hai sa-ti spun ceva nu exista prieteni decat mama ta este prietena ta de incredere celelalte fete ''prietene'' te barfesc pe la spate crede-ma am patit-o

| MyPassion a răspuns:

Poate ca si tu ai exagerat ca te-ai suparat dar si ea foarte mult ca nu te-a bagat in seama cum sui tu, iar daca ea nu mai vrea sa fie prietena cu tine inseamna ca intre voi nu este prietenie adevarata, din partea ei, trebuie sa-ti accepti prietenii si cu calitati si cu defecte!winking Eu zic sa nu faci, daca ea nu mai vrea sa fiti prietene dintr-un motiv ca acesta este clar oh go on, mai bine-ai face daca-i incerca sa-ti faci prieteni noi care sa te accepte asa cum esti tu, Succes :*!

| patriccccia a răspuns:

Ai zis ca ai fost in parc cu prietena ta cea mai buna!? Eu nu prea cred. Daca era prietena ta cea mai buna nu se comporta asa. As avea 2 explicatii : 1. poate se comporta asa din cauza acelei fete cu care mai erati sau 2. nu este prietena ta cea mai buna. Si eu am trecut prin asta si nu am mai zis nimica catre bff`a mea si acum ( din noiembrie pana acum ) deci dupa vreo 7 luni a venit ea la mine. Asa ca eu zic sa o lasi sa vina ea la tine si crede`ma ca daca va veni insemna ca chiar e cea mai buna prietena a ta. Nu conteaza cat de tarziu va veni conteaza ca a venit. Asa ca asteapta putin... :*:*. Si daca era cu adevarat o prietena nu zicea ca sa scarbit de tine. Sunt cu curioasa tu ce i-ai zis cand a zis asa? worried

| Ana_Anyka_Dulcika_1988 explică (pentru patriccccia):

Pai i-am zis de ce? si ea a inceput sa inventeze lucruri.

| Maxian a răspuns:

Ha ce sa faci sati cati de treaba ea singura va veni la tine.Sa stii prietenii la nevoie se cunosc.

| EllyKhalifa a răspuns:

Simplu...fa sa ii para rau ca nu mai vorbeste cu tine.Fa-ti o alta prietena si spune-i prietenei tale toate lucrurile frumoase pe care leai facut cu noua ta prienena.Fa sa ii para rau si sa vina inapoi la tine. Sper ca tam ajutat