| Capshuu a întrebat:

Buna TPU :*.Azi am realizat ca nu mai am pe nimeni. Din copilarie aveam o prietena foarte foarte buna F si o iubeam cape propria-mi sora imparteam totul, dormeam una la alta. mai aveam inca o prietena D care a fost colega mea cea mai buna si n-e intelegeam cel mai bine in generala si peste tot eram impreuna. Dintr-o data cele 2 D si F s-au imprietenit iar pe mine m-au abandonat cred ca D mi-a furat-o de langa mine pe F si nu stiu ce sa mai fac acum sunt mereu impreuna si fac tot felul de chestii insa F imi trimite mesaje ma mai suna tinem relatia dar D pe D o urasc din tot sufletul meu! Nu o mai suport! Nu suport sa vad ca sunt impreuna sau ceva de genul asta cand altadata eu eram totul pentru F. Faza proasta e ca am picat la liceu in clasa cu D si nu vreau sa o mai vad pe fiinta asta nu vreau sa mai fiu cu ea in aceeiasi clasa pentru ca eu as fi dta totul pentru ea si nici macar nu se mai uita la mine acum fara sa ii fac ceva ..Nu stiu ce sa mai fac? Plang tot timpul din cauza lor si imi pare asa de rau ca am ramas singura sad

Răspuns Câştigător
| Vladuthz a răspuns:

Atata timp cat te bazezi pe altii pentru a fi aproape de tine vei fi mereu o persoana slaba, iar gelozia ta nu face decat sa puncteze slabiciunea ta si mai tare, nu exista prietena, nu exista cea mai buna prietena, wake up! Bazeaza-te numai pe tine si formeaza-te. Respectul de sine atrage disciplina de sine. Cand ai aceste 2 lucruri sub centura ta, atunci ai putere adevarata!

1 răspuns:
| Pozitivca a răspuns:

Nu te intrista si nu te baza pe nici una, caci nu inporta ca iti scrie sau te mai telefneaza una ar fi putea sa te cheme cu ea undeva, dar daca nu o face inseeamna ca cealalta ii spune ceva sau este inpotriva de aceea nu indrazneste sa te cheme cu ea si doar te suna sau iti scrie, cel mai bine fa-o pe indiferenta chiar daca iti vine greu si nici nu ii mai raspunde si spune-i ca asa nu se face cum fac ele, si incearca sa iti gasesti alte prietene nu se sfirseste lumea doar la ele.