| Moscaliuc1234 a întrebat:

Buna,imi puteti spune de ce mi se inchide calculatorul cand intru pe un joc cu rezolutie mai buna sau cand am mai multe aplicatii deschise deodata.Prietenii mei spun ca e din cauza driver-ului, dar am reinstalat windowsul sau din cauza moitorului. Am gadget-ul acela care imi arata CPU-ul.iar cand ajunge la 70-80% se stinge pur si simplu...Imaginativa ca va jucati jocul vostru preferat sau ca va uitati la un film si dupa 2 minute se stingelaughing

Răspuns Câştigător
| jhonny999 a răspuns:

Verificare Sursa de alimentare si anume.
Daca ventilatorul functioneaza.
Verifica vizual sa nu aiba condensatori umflati.Curatire praf.Lubrefiaza cu ulei ax-ul ventilatorului.
La Procesor.
Curatire amsamblu radiator -ventilator de praf, inlocuirea pastei termoconductoare.
Lubrefiaza cu ulei mecanica fina
ax-ul ventilatorului.
Daca are placa Video dedicata.
Curatire praf.
Lubrefiat ventilatorul.
Schimbat pasta termopad GPU.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Re(instaleaza) driverul placii video, efectueaza si o scanare cu antivirusul.

| Moscaliuc1234 explică (pentru anonim_4396):

Am incercat si nu are niciun efect

| Emin3mShow a răspuns:

Curata sursa si mai scoate programele de la StartUp.