| Andreiutza1809 a întrebat:

TPU happy
Cand un baiat nu este gelos pe o fata inseamna ca nu o place, sau ceva de genu?
Si cand ar putea sa o placa si cum iti dai seama?
Imi place de un baiat dar lui nu stiu daca-i place de mine. Cateodata s-ar parea ca ma place dar nu stiu. Si el stie ca il plac din cauza altui coleg care i-a zis.

Răspuns Câştigător
| smartlollipop a răspuns:

Unii baieti stiu sa ascunda foarte bine gelozia, altii sunt gelosi si daca fata le e doar draga. happy

Cand un baiat te place face tot posibilul sa stea cat mai mult cu tine, se baga in seama, se uita mai insistent la tine, se intereseaza de tine si se comporta putin diferit.
Uneori, daca un baiat afla ca il placi poate incerca sa se indeparteze de tine pentru ca el nu simte la fel sau pentru ca ii e frica de o relatie. In caz contrar, iti va spune ca si el te place sau va incerca sa se apropie de tine.