| Micutsaaaa02 a întrebat:

Buna TPU.kiss Ce parere aveti despre "Ce e sa se intample se intampla si daca doua persoane sunt menite sa fie impreuna o sa fie"? Nu vreau sa-mi raspundeti urat.

4 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

Nu cred in predestinare, in general. Sigur, exista coincidente, unele aproape incredibile, insa acestea sunt doar atat, simple coincidente. Daca doresti ceva, ar trebui sa faci in asa fel incat sa-l obtii prin propriile mijloace, nu sa-l lasi in voia unei asa-zise forte din afara ta.

| Dariusuu a răspuns:

Nu cred în aşa ceva cred doar în întâmplare. Cred că este doar o autoîncurajare dar nimic mai mult.

Îmi pare rău, sper că nu ţi-am stricat bunădispoziţia dar asta cred eu.

Te pup.

| dana12848 a răspuns:

Nici eu nu sunt de acort..cred ca nu totul trebuie de lasat pe seama destinului ci daca vrei sa ai pe cineva sa lupti.)))

| chiccabella a răspuns:

Toata lumea ti-a zis un fel de nu.Eu am sa-ti spun da, exista karma, predestinarea.Eu cred pentru ca asa l-am cunoscut pe sotul meu, am ajuns la metrou exact cand usile s-au inchis, deci a trebuit sa-l astept pe urmatorul in care l-am intalnit pe el.Culmea e ca si lui i se intamplase aceeasi chestie, deci ceva mai mare decat noi a vrut ca in acea binecuvantata zi sa fim amandoi in acel metrou.Dar e drept ca destinul mai trebuie si ajutat, el a alergat dupa mine sa ma invite la o cafea, iar eu am acceptat! LOL, deci concluzia trage-o tu.