| angelica02 a întrebat:

ceea ce vreau sa va spun si sa ma ajutati cu un sfat este urmatoarea problema:m-am indragostit de o persoana ce nu imi apartine un barbat e mai mare ca mine dar nu conteaza,il iubesc mult de tot si nu stiu cum am ajuns sa tin enorm atat de mult la acest barbat,tin la el cum n-am mai tinut si nu tin la nimeni,nu am avut curajul sa ii spun asta am vorbit de cateva ori nu de multe ori,la ocazii pot spune, si ceea ce observ este ca si lui ii cam plac sau cred ca asta e doar in capul meu, el apartine de partea religiei. ce sa fac ca nu mai pot de dragul si dorul lui.multumesc(vreau raspunsuri serioase nu luati in deradere acest subiect este o problema grava care poate fii afectata)

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Daca e o diferenta prea mare de varsta si tu mai esti si minora, eu zic sa-ti vezi de treaba ta. In primul rand, poate acel om a fost dragut cu tine doar pentru ca asa ar trebui sa se poarte c-o fata, sau in cel mai rau caz si-a dat seama de admiratia ta si incearca sa profite. Nu te incurca in asa ceva, nu te mai gandi la el, ocupa-ti mereu mintea cu lucruri frumoase si folositoare, si evita cat mai mult ocaziile sa-l vezi, il vei uita pana la urma.

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Nimeni nu rade de tine, dar din postarile tale am inteles ca esti indragostita d e un preot..am dreptate?
Tu chiar crezi ca faci bine iubind un om care nu iti apartine? nu gandesti ca are familie si religia este de partea lui?
Revin-o cu picioarele pe pamant si indreapta-ti ochii spre un alt baiat care sa fie de varsta ta si fara obligatii.
Cum crezi ca ar reactiona parintii tai?
La lumea din lurul tau sa auda ca ii faci ochi dulci preotului si ca il ispitesti?
Mediteaza indelung si ia o hotarare!
O zi bunahappy

| T0T a răspuns:

Mai bine ai incerca sa vorbesti cu el.

| lpavel a răspuns:

N-ai mentionat cati ani ai tu si cati ani are el, numai asa putem vedea exact ce se intampla...

| RobertMoon a răspuns:

Daca e asa cand mai intri in contact cu el ii spui ce ne-ai zis si noua si asa poti vedea ce parere are si el. Te-ai indragostit de el, dar exista si sansa sa nu te placa si sa cazi putin in penibil daca te respinge.

| gabriel87000 a răspuns:

Auzi e naspa sa vi din 2 medi diferite nu zic ca e ceva rau sa vb cu el.problema e alta tu va trebui sa te dedici religi lui pana la urma. altfel vei ramane prieten cu el multi ani.sa nu mai vb despre casatorie asta ar fi ceva imposibil.2 la mana nu cred ca ai sanse la el pentru ca el daca nu te place sau nu are dea face cu tine.