| Firstman a întrebat:

Cred ca sunt gay si nu suport chestia asta! Nu stiu ce sa fac! Ma scarbeste si gandul, dar mai ales ideea ca as putea sa am relatii cu vreun baiat! De mic eu am stat mai mult cu fetele! Cu baietii stateam doar la scoala si atat! Pe afara ieseam cu fetele! Eu sunt un tip timid, emotiv, sensibil etc. Nu prea stiu sa "agat" fete. Am nevoie de un sfat!

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu trebuie sa agati pentru ca mai rau te vei simti dupa aia, fetele traiesc in lumea lor nu sant capabile sa conduca o relatie, aia doar cand tu si nevastata munciti si aveti casa voastra se considera relatie, ocupate de altceva nu de baieti.

| Morphines a răspuns:

Dacă ai stat mai mult în preajma fetelor, nu înseamnă că ești gay. N-ai oferit prea multe detalii în sensul ăsta. Tu te simți atras de băieți? Asta este ceea ce contează, răspunde-mi la această întrebare.

| Firstman explică (pentru Morphines):

Ma excit usor cand vad un baiat\barbat binefacut! Insa doar atat!

| Firstman explică (pentru Morphines):

Ma excit usor cand vad un baiat/barbat binefacut!

| LittleShyDevil a răspuns:

Buna ziua! Treci printr-un moment de confuzie totala. Cum sa fii gay daca te scarbeste gandul? Hai sa fim seriosi, nu te atrag baietii. Faza este ca ai stat asa de mult cu fetele incat crezi asta. Vei zice ca este un pic ciudat ce am zis, da este, dar eu asa cred. Complicat! Oricum, revenim la subiect, nu esti gay, acel "cred" a zis totul. Nu trebuie sa agati fete, stii cum sa te comporti cu ele, nu? Daca tot timpul esti pe langa ele, deci nu cred ca va fi asa de greu sa iti faci o prietena...incearca. happy Curaj! happy O zi frumoasa!

| 4cidr41n a răspuns:

Nu incerca sa fi heterosexual daca nu esti pentru ca iti faci mai mult rau asa, daca iti plac si fetele si simti o atractie romantica, atunci poate esti bisexual, poate preferi in mod egal baietii sau fete.
Sfaturi nu prea poti sa obtii de la straini si nu cu atat de putine informatii. Nu stim cum esti, ce prieteni ai, de cand simti atractie pentru baietii, samd. Dar ce trebuie sa intelegi e ca nu e o rusine, un pacat, sau prostie de genu asta, nu te face mai slab mai puternic, mai destept sau mai prost.
Dar iti zic ca cel mai bun sfat e sa nu incerci sa te pacalesti.Tu te cunosti mai bine decat oricine, poate nu sti ce vrei dar poate sti ce cauti si poate sti ce te face fericit.Gaseste un prieten bun/prietena buna cu care poti sa imparti aceste sentimente nu le tine pentru tine ca nu ajuta cu nimic mai incolo.