| SpigiBb a întrebat:

cum pot avea niste patratele la abdomen mai mari cat mai repede posibil? tin sa zic ca am ceva dar nu mult la abdomene! unii zic ca sa fac in fiecare zi..altii ca nu ii bine ca trebuie pauza, ma lamureste si pe mine cineva?

Răspuns Câştigător
| Miky69 a răspuns:

Vorbesc din experienta!

La inceput ( primele 3 saptamani) faci abdomene din 3 in 3 zile. Dupa asta poti sa continui sa faci din 2 in 2 zile!

Eu faceam :
1. Exercitiu ( abdomene cu minge medicinala ) -> 4 serii - > 30 repetari pe serie ( pauza aproximativ 40 secunde intre serii )
*Pentru exercitiu asta aveam nevoie de 1 partener! Te pui pe spate, genunchii " indoiti " in sus. Partenerul tau sta cu mingea medicinala in mana si te calca pe glezne ( ca sa le mentina la pamant ). Tu, urmezi sa te ridici, cand esti sus, colegu iti arunca mingea la piept, cobori jos cu ea, revii sus si i-o pasezi lui, te lasi jos si repeti!

2.Pe bancutza de abdomene bagam :
* 4 serii -> 35 repetari o serie

Intr-o serie se incadra :
- 10 abdomene pentru partea " de sus " a muschiului ( abdomene normale pe bancutza )
- 10 pentru partea de jos ( adica te lasi pe spate si te ridici numai putin astfel incat iti lucreaza partea de jos. )
- 15 repetari pentru partiile laterale! (te lasi pe spate, cand revii duci cotul stang la genunchiul drept, te lasi pe spate, duci cotul drept la genunchiul stang, etc! )

In principiu cu astea 2 exercitii am facut un abdomen pot sa zic, chiar frumos!

Dar! Nu te astepta la rezultate instante ca in tot felul de reclame si prostii.Rezultatele vin dupa ceva timp, ideea e tu sa te tii de munca happy
Daca te-a ajutat cu ceva, nu ezita sa-mi dai Funda big grin

Multa bafta!

1 răspuns:
| Miky1 a răspuns:

8 minute ABS pe you tube.Succes