| ukukuku a întrebat:

Cum sa fac sa il uit pe baiatul de care imi place? Vreau sa-l uit dar nu pot ajutati-ma VA ROG cryingcryingcrying stiu ca nu mai este nici o cale de impacare ` crying dar vreau sa il uit, in fiecare seara adorm gandindu-ma la tot ce a fost intre noi, adorm cu gandu la el, ma trezesc cu gandu la el!
SIMT CA NU MAI POT!
HELP MEEEE!

9 răspunsuri:
| nesuferit a răspuns:

Bea o bere laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Treci mai departe.Nu-i nevoie sa il ti minte toata viata.In viitor, cand o sa fi adulta, o sa dai tu de niste probleme mai mari si mai urate decat asta.Uita-l.Viata merge mai departe cu bune si cu rele.

| SunnyDay88 a răspuns:

Daca il visezi noaptea asta e... incearca sa treci peste. in rest nu e asa complicat. cand suntem constienti putem sa stabilim in mod voluntar la ce sa ne gandim. deci raspunsul e doar la tine. te gandesti la el pentru ca vrei sa faci asta si nu consideri ca mai sunt si alte lucruri importante la care sa te gandesti

| madalinamadu a răspuns:

Imcearca sa iti ocupi timpul cu ceva,iesi cu pritenii, distreaza-te, uitate la filme( preferabil comedii), citeste bancuri, smd... daca nu vrei sa te gandesti la el nu o mai face pur si simplu! Bafta!winking

| ukukuku explică (pentru madalinamadu):

Am incercat, sa ies cu prietenii sa ma distrez dar cand ajung in casa imi amintesc tot ce a fost.

| AnYyCrZ a răspuns:

Pai iesi din casa,relaxeaza-te, du-te cu prietenii in parc, la un suc, vorbiti despre vremurile trecute, incepe se vorbesti cu ceilalti baieti din jur...E pacat sa-i acorzi atata importanta.

| MayBeWill a răspuns:

Pai ai putea sa faci asa : sa gandesti rational(adica sa nu te lasi controlata de emotii) si sa realizezi ca daca nu mai este nicio cale de impacare tot ce faci acum e sa iti pierzi vremea.Indiferent ca esti fericita sau trista timpul trece, eu te sfatuiesc sa gandesti logic si sa ai grija de tine si viitorul tau. Bafta!

| mariamary96 a răspuns:

Cu cat vei incerca mai mult sa il uiti nu il vei uita! Este greu stiu am trecut si eu prin asa ceva dar incearca sa rupi orice legatura cu el si ai rabdare timpul le va rezolva pe toate!:*SUCCES

| Fratila_Nicoleta_1998 a răspuns:

Pai incearca sa te gandesti la altul, din faptul ca ati fost impreuna creezi o obsesie si nu e bine...sunt ferm convinsa ca vei gasi altul daca te uiti cu atentie...tu esti prea atenta la usa aceasta care se inchide, dar stai linistita ca se va deschide alta.love struck