| vanilivanessa a întrebat:

Buna TPU.cum sa ii dau de inteles unui baiat ca il plac? Si cum pot sa imi dau seama daca si el ma place? Cum sa ma comport la o intalnire? El este foarte timid! va rog din suflet sa ma ajutati. vreau sa fiu cu el dar nu stiu ce gandeste despre mine.cum pot afla? Scuzato categoria

8 răspunsuri:
| yyyyy a răspuns:

Pai vorbeste foarte mult cu el, stai mai aproape de acesta, pune-i mana ta pe mana lui si spune-i ca e un baiat dragut. Ca sa afli daca si el te place cu siguranta va raspunde la ce i-ai spus tu si iti va zice si el ceva. Mmmm...deci este timid... Vorbeste cu el sincer, sa nu razi si spune-i ca este foarte simpatic si va potriviti. intreba-l ce preferinte are la mai multe chestii si spune-i ca si tu ai aceeasi preferinta( ce coincidenta) laughing chiar daca nu iti place ceva ca el. happy

| vanilivanessa explică (pentru yyyyy):

Chestia e ca stam unul langa altul mergem prin cluburi vorbim la telefon des doar ca atunci cand ne intalnim nu suntem doar noi doi mai este prietenul lui cel mai bun si imi e rusine sa fac eu primul pas iar daca nu ma place nu ne mai putem intalni ca ma fac de rusine

| yyyyy a răspuns (pentru vanilivanessa):

Pai spune-i sa va intalniti numai voi doi, sa nu il mai insoteasca nimeni. Intreaba-l ce parere are despre tine, adica cum te considera el, daca esti foarte buna prietena cu el sau doar o prietena. Totusi ii poti spune ce gen de fete ii plac etc. happy

| vanilivanessa explică (pentru yyyyy):

Problema e ca si eu sunt foarte timida si nu indraznesc.si inca ceva.cand vorbesc cu el la telefon ma balbai de dracu ma i-a. In rest nu ma balbai niciodata. oare sa isi fi dat seama ca il plac? Eu stiu ca baietii se prind mai greu dar ne intalnim deja de 3 zile si vorbim des la telefon

| yyyyy a răspuns (pentru vanilivanessa):

Pai cred ca si-a dat seama ca il placi daca te balbai laughingAcum ce pot sa iti spun daca sunteti timizi amandoi? Te-am ajutat cat am putut. Nu sunt acolo cu tine ca sa te ajut mai mult. happy happy happy

| EuSiDoarAtat123 a răspuns:

Offf,Voi n-ati fost indragostiti adevarat?
Incat sa fiti timizi...

Off, Problematic cu tine.Ne intrebi asa "Si cum pot sa imi dau seama daca si el ma place?". Daca nu ne zici ce face in preajma ta, cum se comporta...

Si "cum sa ii dau de inteles unui baiat ca il plac?" trebuie sa ne zici despre relatia dintre voi 2v ca sa te putem ajuta.Adica suntem prieteni, necunoscuti, nu ne-am vorbit, ne-am vorbit, e la aceeasi scoala...

Poti sa imi trimiti un mesaj un pic mai detaliat daca vrei sa te ajutwinking.

Si mie imi place de un baiat si nu stiam daca el ma place.Si l-am facut pic gelos.(Sa nu te gandesti ca m-am pupat sau imbratisat cu altul, chestii micute).Si el se uita urat...
Asta ar fi o metoda buna ca sa afli

Bafta! Daca vrei da-mi printr-un mesaj privat messul tau sa discutamwinking

Si Craciun fericit!

| Florina66677 a răspuns:

Pai pune si tu un prieten sa il intrebe

| vanilivanessa explică (pentru Florina66677):

Pai si daca nu ii zice adevarul? Vreau sa fiu neaparat cu el dar nu stiu cum sa aflu daca sigur ma place sau nu!