| AlexG55 a întrebat:

Buna TPU cum sa inceep am 13 ani si m am mutat nu de mult in anglia. Ca orice copil merg la scoala, la scoala la noi e o fata romanca pe nume Jessica, care nu mai are prieten dar nu e afectata. Eu o plac foarte mult e colega mea la mate,dar ea cand ma vede abea ma baga in seama. De obicei vorbim in ore, dar nu putrm sa vorbim despre ea si as vrea sa dtiu daca pot sa o cuceresc afica e foarte frumiasa, are ochi caprui e satrna si are un comportament foarte. elegant dar nu prea am danse sa vorbesc cu ea cum as putea sa fac sa i cucerrlesc, si va rog nu faze cu flori sau replici luaye de pe net ca nu o sa tina, vreau sa o cuceeresc prin altceva
P.S. Am citit toate inyreebarile si doar asta spyneati, si sunt si un baiat timid

Răspuns Câştigător
| MeForeverAlone a răspuns:

De ce nu-i spui direct ce simți? Știi, de obicei fetele la care nu crezi că poți ajunge vreodată pot fi cucerite cel mai ușor. Un simplu,, Îmi place te tine" sau,, Vrei să fii cu mine?" ar putea să-i accelereze bătăile inimii. Doar pentru că nu mai are prieten și nu e afectată nu înseamnă că nu vrea să mai aibă vreun iubit. Doar n-o să stea singură toată viața, nu? Spune-i direct ce simți. Poate nu prea te cunoaște, și de asta nu prea te bagă în seamă. Dar nu crezi că i-ar plăcea mai mult să vorbească cu un băiat care vine din țara ei și vorbește liba ei, decât cu un englez?
Nu știu, zic doar părerea mea. Eu dintre un englez și un român mai degrabă aș alege un român, pentru că pot să îi vorbesc mai ușor.
Baftă!

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Trebuie s-o cuceresti prin propria personaliate, altfel n-are sens. Fii doar cat mai deschis, increzator in tine deoarece fetele sunt atrase mai ales de siguranta in sine. Daca nu ai timp sa vorbesti la scoala incearca pe retelele de socializare.

| telesanyy a răspuns:

Vezi tu la 13 ani nu prea conștientizezi, dar oricum e plăcut sa fii îndrăgostit. Pe parcurs o sa te îndrăgostești in funcție de circumstanțe, acum te îndrăgostești rapid. Îți pot arata simpatia fata de ea, pana la urma nu prea cred ca știe la 13 ani.Multa baftă!