| Byb2001 a întrebat:

Bună TPU, cum sa nu mă mai tai la mana când se cearta părinții? Aseară s-au luat la ceartă doar pentru că a încălzit tata toate farfuriile la microunde că nu le-a încălzit pe toate o dată și eram la țară, mama îi dădea palme in cap lui tata, îl înjură, după m-am băgat între ei și a stat toată noaptea în ploaie la poarta. Cand eram la țară zicea mama că e casa lui tata și nu vrea sa intre.

Răspuns Câştigător
| 1997onur a răspuns:

Nu-i bine deloc ce faci dacă chiar este adevărat ce spui îți faci rău din cauza unor părinți iresponsabili și nebuni sa scoți certa in familie pentru ca niște vase nu sau uscat la microunde așa ceva e prea de tot tatăl tău o iubește cu adevărat pe mama ta dacă nu a ridicat mâna la ia respect mare pentru el cu adevărat

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Suna te rog la Telefonul copilului, care-i GRATIS si vei primii ajutor de la un psiholog sau psihiatru: 116-111

De altfele, poti avea si consiliere gratuita, direct de pe telefonul mobil
http://www.116111.ro/descarca-aplicatia

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cum sa nu mă mai tai la mana când se cearta părinții?
Să te faci că plouă. Să decizi așa.
Pe lumea asta sunt treburi ale tale.
Și sunt treburi și probleme care nu sunt ale tale.
Să alegi tu care sunt și care nu.
Iar mâinile sunt ale tale. Mâinile tale sunt probleme care te privesc pe tine. De acestea trebuie să ai grijă.

| 1997onur a răspuns:

Nu te mai tăia pe mâini vorbesc serios nu-i bine ce faci lăsai sa se certe cât vor ei evitai nu-s normali dacă sa ajuns la certa din așa ceva e clar nu-s sănătoși

Mersi frumos pentru funda

| Byb2001 explică (pentru 1997onur):

Da mai mult mama nu e sanatoasa dar aștept să termin liceul să plec la București la frații mei

| 1997onur a răspuns (pentru Byb2001):

Nu lua decizi la nervi calmeaza-te poate era stresată mama ta cine știe ce are pe inima tu nu vorbește cu mama ta deloc? Mama fică? Ar trebui S-o înțelegi și pe mama ta nu lua decizi la nervi mergi vorbește cu mama ta spune-i și tu ei ce ai pe inima și nu va mai certai din nimic certa scandale ura astea nu-și au niciun rost intr-o familie niciodată ai grija de tine și nu mai face ce ai făcut azi evita certurile și lăsai pe ei in treaba lor sa se certe cât vor ei se certa ei se împacă tu nu mai face vreodată așa ceva nu-i bine deloc ai grija de tine

| Byb2001 explică (pentru 1997onur):

Da,oricum mi-a zis dinainte fratele meu că mă ia la Bucuresti

| Byb2001 explică (pentru 1997onur):

Și aș pleca după ce termin liceul că oricum n am ce sa fac in orașul ăsta

| 1997onur a răspuns (pentru Byb2001):

Cum dorești tu este viața ta decizia ta dacă tu consideri ca asta te face fericita cu adevărat și ăsta este decis ta si ăsta este drumul pe care l-ai ales sal urmezi alegere îți aparține