| AndreCrazy a întrebat:

big grin Am o problema. Sunt foarte timida, mai ales in jurul baietilor! Si stau sa ma gandesc cu groaza ca intr-o zi va veni vremea in care va trebuii sa imi fac un prieten, insa nu am sa pot. Nu stiu exact de ce, dar cand stau de vorba cu un baiat ma inrosesc toata si ...parca simt o frica ce ma apasa. Cu orice baiat, chiar si rude cateodata! E foarte ciudat, ce pot face in privinta asta? D:

Răspuns Câştigător
| Accero a răspuns:

Sti, de timiditate nu poti scapa, pentru ca o sa te gandesti mereu la cum o sa reactioneze cineva la raspunsurile tale, dar poti incerca sa o exteriorizezi mai putin, sa ti capul sus, si indiferent de ce spui, sa iei fiecare raspuns, si din el sa iti dai seama de intentiile baiatului respectivwinking succes :*

5 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Ai grija ce iti doresti, se poate indeplini, atunci sa te tii bine happy

| Karlitta a răspuns:

Ooofff...cand eram mai mica faceam si eu la fel. Spuneam niste prostii in fata baietilor de nu.ti poti imaginalaughing. Incearca sa ai mai multa incredere in tine.

| SparkleO a răspuns:

La naiba, nu stiu tu, dar eu tot timpul spun prostii, fie fata, fie baiat... asa sunt ru. Nu mi-e rusine, dar as dori sa ma mai potolesc. E greu cu timiditatea, eu am scapat de ea odata cu descoperirea messanger-ului. Acolo am inceput sa vorbesc prn mesaje. E mult mai usor, apoi am fost primit mult mai usor in societate.

| Madsss a răspuns:

Tot ce ai nevoie este putina incredere in tine.Si eu sunt in aceeasi situatie ca si tine:cand vorbesc cu un baiat mi se inrosesc urechilehappy, dar e in regula.Gamdeste-te ca acolo, undeva este cineva care va gasi acest lucru dragut la tine si te va placea asa cum esti.Cu timpul vin toate, tot ce iti trebuie este putina rabdarehappy

| Glsukab a răspuns:

Salut nu iti fa griji din privinta asta esti la inceput fa-ti un prieten bun baiat si vorbeste mult cu el, te va ajuta daca vrei pot discuta eu cu tine daca vrei lasa-mi id-ul tau intr-un mesaj pe privat