| 1Hekate1 a întrebat:

Buna TPU
Daca tragi 2-3 fumuri de tigara si peste cateva zile mergi la.niste analize de sange se vede? Adica au vreo treaba cu sangele sau doar cu plamanii? Stiu ca la droguri se vede.dar la tigari? Nu raspundeti aiurea, Dau Fundaa!

2 răspunsuri:
| Moncherie a răspuns:

Ei bine... fumul de tigara contine substante cum e nicotina si monoxidul de carbon. Monoxidul de carbon se uneste cu hemoglobina si impreuna fac o legatura stabila care nu se desface. Nicotina nu iese si este prezenta in sange...deci da, nicotina cam o sa se vada.

| veverutz a răspuns:

Nu este adevarat, la analizele de sange nu se vede ca fumezi. e o prostie.