| alexandralavinia2001 a întrebat:

Am o dilemă.
De curând am început liceul.În clasa vecină cu a mea e un băiat.În primele zile de școală,sincer,nu l-am remarcat. După doua-trei săptămâni, intr-una din zile stăteam pe hol cu colegele mele, iar când mi-am ridicat privirea l-am văzut stand langa usa clasei privindu-ma(știu sigur ca se uita la mine pentru ca atunci când l-am privit a schițat un ușor zambet).Au trecut 5 luni de atunci și nu a vorbit niciodată cu mine,dar ma priveste mereu. Uneori sta pe hol, iar când se deschide ușa clasei mele observ cum se uita spre mine. Încerc sa-i evit privirea, dar simt ca mereu e cu ochii pe mine.De ce nu încearcă sa vorbească cu mine? Ma place sau nu?

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca tu ii eviti privirea el ce sa inteleaga? Posibil sa te placa dar sa inteleaga din "semnalele" tale ca nu esti interesata sau poate este el timid si nu preia initiativa. De ce nu vorbesti cu el? Imprieteniti-va, atractia fizica nu e suficienta.