| Gabitaancutaelena a întrebat:

Buna TPU, de aproape o săptămână cam așa am stat foarte îngrijorată / stresată gen mă gândeam toată ziua la treaba aia, de un timp am observat că mi am stricat și somnul din cauza că și noaptea mă gândeam și dormeam în reprize sa zic așa, acum că nu mai stau stresată am observat că iar adorm la 22 și mă trezesc la 1 noaptea și de la 1 noaptea adorm în reprize,parca nu mai am somnul care îl aveam înainte, o fi o dereglare a somnului sau altceva? Țin să menționez că am 18 ani :*

6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Gen mă gândeam toată ziua la treaba aia.
La care treabă te gândeai?

| Gabitaancutaelena explică (pentru sadrian46):

Eram stresată cu școala

| sadrian46 a răspuns (pentru Gabitaancutaelena):

Ce anume te stresa legat de școală? Cum gândeai, resimțeai stresul? Pun aceste întrebări ca să te ajut să depășești acest stres.

| Gabitaancutaelena explică (pentru sadrian46):

Că nu știu nimic la nici o materie și stăteam cu gândul în fiecare zi c ani trec clasa și nu dormeam noptea, dormeam dar dormeam în reprize și dimineață nici nu eram obosită, îl gândeam amenințător acel stres

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stresul, anxietatea si grijiile de peste zi ne pot impiedica sa avem parte de un somn profund si linistit.

Incearca sa bei o cana de ceai te tei inainte de culcare sau un pahar mare de lapte.
Mai poti incerca si suplimentul alimentar Optisomn care se gaseste in farmacii.
Totusi, inainte de toate, trebuie sa elimini cauzele care duc la aceasta dereglare a somnului.

| Mivelyn a răspuns:

Esti tanara, alunga stresul, bucura'te de viata, traieste mai mult, oboseste'te, iesi in lume, alocati pentru tine o zi si fa ce iti place, seara o sa adormi instant si a doua zi trezeste'te si ia-o de la capat. Viata e prea scurta sa traim cu stress, ganduri si alte lucruri.