| Lixandranumelamisto a întrebat:

Buna TPU! De ceva timp am inceput sa plac un baiat, dar nu stiu daca e reciproc. Cand iesim afara (iesim mai multi) si daca il iau in brate, ma ia si el pe mine. Ma pupa pe obraz. S-a intamplat in cateva seri sa bem si m-am facut manga =]]], iar el a avut grija de mine. Se comporta super dragut, are un caracter chiar ok, dar nu explica multe asta pentru ca asa e felul lui de a fi, mai "omenos". In schimb, nu imi da mesaje, iar asta e un minus. Helpp

Răspuns Câştigător
| Den1sa a răspuns:

Stiu sentimentul asta am trecut si eu prin asta dar sati povestect ceva: de aproximativ 2 ani eram pursisimplu absorbita de un baiat efectiv numai la el ma gindeam, aveam o relatie buna fiind din acelasi grup de prieteni pana vara asta cand efectiv am fost atit de hotarita sa sa ii spun ca imi place de el si in general sa vorbim mai mult etc.(pana atunci mai vorbisem prin mesaje cand ne-am cunoscut dar in rest nimic) si am inceput sa ii scriu si aproximativ o saptamana era cam sec asa si nu parea interesat de ceva, dar am inceput sa-i trimit in fiecare seara mesaje de nopte buna si dimineata " buna dimineata"acum suntem in punctul in care suntem impreuna.
Ideea e ca si mie imi era atit de frica sa stric relatia de prietenie pe care o aveam pana acum si cand am inceput sa-i scriu regretam instant ce ii spuneam dar am mers mai departe fara sa ma gindesc prea mult si acum suntem mai apropiati ca niciodata

Faza ca nu vom mai fi niciotada la fel e o prostie pentru daca vorbesti cu el si chiar daca nu te place inapoi(ceea ce nu cred, ca esti cu siguranta minunata) o sa va apropie din punctul meu de vedere
Cel mai bun sfat pe care ti l-as putea da este sa nu gindesti, pursisimplu nu te ginti asa mult la asta nu iti fa tot felul de scenarii in cap, trimite-i un mesaj intr-o seara si lasa totul sa vina de la sine

6 răspunsuri:
| Den1sa a răspuns:

Ce pot eu sa spun este ca poti incepe tu si trimiti niste mesaje, incerca sa flirtezi cu el si vezi ce se intampla, din ce ai spus tu acolo sunt sanse mari sa te placa totusi, nu trebuie sa intrebi pe nimeni daca lui ii place de tine pursisimplu intreaba-l pe el pentru ca de obicei baietii nu prea inteleg semnele astea pe care le dam noi fetele si cel mai bine e sa fii directa poate ti se pare stinjenitor dar in realitate baiatii iubesc cand fetele fac primul pas!

| Lixandranumelamisto explică (pentru Den1sa):

Imi este frica sa ii spun sau sa ii arat mai bine asta pentru ca daca nu e reciproc, nu vom mai fi niciodata la fel.

| Lixandranumelamisto explică (pentru Den1sa):

Multumesccc! La faza cu "niciodata nu o sa mai fie la fel"... Nu o sa mai fie cel putin din partea mea, probabil l as vedea ca pe un iubit, nu ca prieten. Plus ca el va stii ca am sentimente pentru el, si n o sa mai pot sa fac aceleasi lucruri pe care le faceam si inainte.

| Lixandranumelamisto explică (pentru Den1sa):

Pe el l-am cunoscut cu ajutorul celei mai bune prietene. si el tot din grupul nostru este.

| Den1sa a răspuns (pentru Lixandranumelamisto):

Uneori trebuie sa iti asumi niste riscuri, pentru ca nu optii nimic daca traiesti cu frica asta constanta de a nu da gres

| Den1sa a răspuns (pentru Lixandranumelamisto):

Stiu sentimentul asta am trecut si eu prin asta dar sati povestect ceva: de aproximativ 2 ani eram pursisimplu absorbita de un baiat efectiv numai la el ma gindeam, aveam o relatie buna fiind din acelasi grup de prieteni pana vara asta cand efectiv am fost atit de hotarita sa sa ii spun ca imi place de el si in general sa vorbim mai mult etc.(pana atunci mai vorbisem prin mesaje cand ne-am cunoscut dar in rest nimic) si am inceput sa ii scriu si aproximativ o saptamana era cam sec asa si nu parea interesat de ceva, dar am inceput sa-i trimit in fiecare seara mesaje de nopte buna si dimineata " buna dimineata"acum suntem in punctul in care suntem impreuna.
Ideea e ca si mie imi era atit de frica sa stric relatia de prietenie pe care o aveam pana acum si cand am inceput sa-i scriu regretam instant ce ii spuneam dar am mers mai departe fara sa ma gindesc prea mult si acum suntem mai apropiati ca niciodata

Faza ca nu vom mai fi niciotada la fel e o prostie pentru daca vorbesti cu el si chiar daca nu te place inapoi(ceea ce nu cred, ca esti cu siguranta minunata) o sa va apropie din punctul meu de vedere
Cel mai bun sfat pe care ti l-as putea da este sa nu gindesti, pursisimplu nu te ginti asa mult la asta nu iti fa tot felul de scenarii in cap, trimite-i un mesaj intr-o seara si lasa totul sa vina de la sine

| Smolbean a răspuns:

Salut. Cel mai sigur e sa îl întrebi pe el, sau pe prietenii lui dacă te place, degeaba ne dam noi cu presupusul, diinca nu îl cunoaștem ca să ne putem da seama ce fel de persoana este și cum se comporta în astfel de situații.
Dar, dacă vrei o părere, ți-o dau. Cred ca doar te considera o prietena buna, nimic mai mult. Un fel de sora mai mica. Cred ca dacă te-ar fi plăcut, ți-ar fi scris. Dar, repet, întreabă pe cineva apropiat lui dacă te place.