| Anutza_5761 a întrebat:

De curand(aproximativ 1 saptamana)am cunoscut un baiat i-ar mie imi cam place de el si mi-se pare ca si lui ai place de mine se tine dupa mine se uita la mine etc. Oare ma place? Si daca ma place cum fac sa aflu? Va rog sa ma ajutati. fundita logic love struck

Răspuns Câştigător
| Georgiii_4994 a răspuns:

Pai daca se uita la tine si se tine dupa tine inseamna ca te place. Incearca sa vorbesti cu el, sa aflii cate ceva despre el. Nu te sfatuiesc sa pui pe cineva sa faca asta pentru. ca el s-ar simtii prost, o stiu din propria experienta. Daca si tu il placi, da-i atentie ca sa se simta bine si sa simta ca sentimentul e reciproc ca sa faca primul pas.

3 răspunsuri:
| heartslow a răspuns:

Poti vorbi cu un prieten/prietena de al lui si sa il intrebe ce parere are despre tine happy,si dupa asta incearca sa ii fi mai apropiata(in ce sens:sa iesiti undeva apoi doar voi doi,sa ii faci ochi dulci,sa ii dai de inteles ca il consideri deosebit etc. dar ti-as recomanda sa fie reciproc, adica sa nu faci un toate astea ca proasta si el sa se uite la altalaughing ).
In fine, iti urez succes! funda?tongue

| Monna a răspuns:

Cel mai simplu ar fi să.l întrebi dacă şi el îţi împărtăşeşte aceleaşi sentimente. Dacă spui că şi el se uita la tine, te soarbe din priviri şi alte jocuri de astea aş crede că te place. Află singură de la el. Poate e timid sau nu crede că e timpul să fac "marele pas" şi să deschidă subiectul.Fă.l tu şi vezi ce se întâmplă! Baftă!

| DemonicaMrx a răspuns:

Draga,roaga un coleg din clasa sa ii spuna/intrebe ce parere are despre tine si daca ii place de tine asta ar fi cea mai buna modalitate ca sa afli alta nu este crede-ma si prietena mea a trecut prin asta si a ruga-to pe prietena sa din clasa sa il intrebe pe baiat ce parere are despre ea si daca o place.acum ei doi sunt impreuna.
succes!
funda?