| isabelmaria a întrebat:

Buna TPUhappy de doi ani sunt prietena cu un baiat si am devenit intre timp foarte buni prieteni.Ce mia placut foarte mult la baiatul asta este faptul ca avem multe puncte in comun si ca ne place amandurora la fel de mult sa barfim (stiu ca nu e bine dar am incetat nu va faceti grij). problema este ca de la inceputul anului a decenit foarte bun prieten si cu mare mare dusmanca dea mea(era sa ne si batem la un moment dat) dar fata asta il foloseste pur si simplu pt. ca ea pur si simplu nu mqi qre prieteni asa ca la gasit numai pe el.eu am muuuulta incredere in baiatul acesta dar din pacate cred ca imi spune secretele ca sa zic asa la fata asta.banuiesc asta deoarece mai multa lume mia spus sa nu am incredere in el deoarece barfeste pe toata lumea.in plus in ora de engleza asta vorbea tot timpul la urechea la o alta proasta si se uita la mine.o cunosc destul de bine si stiu ca daca face asta inseamna ca vb. despre mine.am discutat deja cu prietenul meu in legatura cu asta si ma intrebat de ce il banuiesc si cum de stii, de unde stii.ma afecta destul de mult deoarece nu vreau ca prietenia si toate amintirile frumoase sa se termine aici Dar in acelasi timp ma simt jignita pt. ca ma tradat pur si simplu Cu cel mai mare inamic al meu.ce sa fac? Sa il iert si sa nu mai am incredere? Sau sa incheiem prietenia aici?

Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

Nu e vorba de iertare aici, nu poti sa ai incredere. Nici nu poti sa ceri nimic, nu poti sa contezi pe cineva cu care interesul comun este barfa. Continuati sa barfiti, dar nu ii mai spui nimic despre tine.

1 răspuns:
| dana12848 a răspuns:

Prietenia se bazeaza pe incredere nu? daca nu ai incredere atunci nici nu va puteti numi prieteni