| ILoveMyBed a întrebat:

deci eu m-am mutat la o alta scoala si cum am niste probleme de sanatate, sunt scutita de sport si etc.Ok, deci problema mea este o colega, se poarta foarte urat cu mine, cand stau la geam, si ea vrea sa stea, pocneste din degete si imi arata semn sa plac, si mai culmea, cand am avut civica, ea a lipsit si m-a pus pe mine, in echipa cu ea, si cand s-a intors, a inceput sa tipe si sa zica ca nu face proiectul cu mine, tot incerca sa o convinga pe profa sa o scoata si pana la urma profa a facut dupa placul ei, si in pauza, vine la mine vesela si spune ca a scapat pe mine, si apoi mai spune ca totul se face dupa placul ei, si mai mereu rade de mine, ma sperie, ma evita parca as avea raie, cum pot proceda cu ea, m-am saturat de ea.Un sfat, dau funda.

19 răspunsuri:
| NoNameJunior a răspuns:

Salutări din partea lui annete!happy
dacă tu nu i-ai spus nimic şi ea a început,înseamnă că este needucată,sincer.ori,este invidioasă că probabil ai mulţi prieteni,sau ai note bune, şi ea nu.dar mai există o posibilitate:dacă te-ai mutat de curând în şcoală, înseamnă că te consideră o elevă nouă, şi nu vrea alţi colegi în plus.
ştii, ar putea fi toate variantelelaughing sfatul meu este să o ignori. oamenii cu acest comportament nu merită atenţie.
Baftă!

| ILoveMyBed explică (pentru NoNameJunior):

Nu este asta, ea e chiar foarte populara, si din cate am inteles, a fost premianta in clasa a 5-a, dar dupa cum mi-a spus o colega, ea are bani si a fost foarte rasfatata.

| NoNameJunior a răspuns (pentru ILoveMyBed):

Asta explică tot.ea se poartă aşa, pentru că exemplul ăsta l-a primit de la părinţii ei. înca o dată:ignor-o.nu trebuie să te enervezi din cauza unei fiinţe ca asta.

| Rose123 a răspuns:

Unii oameni pur si simplu nu au educatie sau sunt invidiosi.Ce pot sa spun? Daca lucrurile stau asa cum zici tu, atunci invata sa te impui. spune-i tare si clar sa te lase in pace si ca nu esti jucaria ei. Apoi depinde cum reactioneaza... oricum nu trebuie sa te lasi calcata in picioarewinking

| Scarlett011243 a răspuns:

Buna!
Spune-i si tu vreo doua vorbe. dupa cum ai descris-o e o fitoasa si o bataie buna cu biciul nu i-ar strica... Incearca sa o eviti daca iti spune ceva las-o in pace, tu stii ca ea este o nesuferita si nu prea educata asa ca trebuie sa o ignori. Nu plati cu aceeasi moneda, nu iti bate joc de ea, las-o. vine si pedeapsa divina stai linistita...

| RetardedRacoons a răspuns:

Mi se pare interesant ca ai zis ca esti scutita de la sport, ce nu suportam mironositele ca tine. Mereu le durea capu sau *** si isi luau scutire. probabil d-asta nu te suporta colega, sau din cauza ca esti grasa, lumea nu prea place grasanii.

| ILoveMyBed explică (pentru RetardedRacoons):

Nu e asta, am probleme cu rinichi, si nu sunt grasalaughing

| RetardedRacoons a răspuns (pentru ILoveMyBed):

Si totusi de ce ai simtit nevoia sa specifici treaba asta? Care e legatura dintre rinichii tai si antipatia colegei tal; e fata de tine?

| ILoveMyBed explică (pentru RetardedRacoons):

Pentru ca asta imi reproseaza mereu, ca sunt o bolnava si etc.

| RetardedRacoons a răspuns (pentru ILoveMyBed):

Pai asta explica multe, probabil ca o scoate din minti faptul ca cersesti atata atentie. Adica serios, nu te mai purta ca o mironosita si o sa fie bine.

| zahy a răspuns:

Hahahahha. Mai sti ca cel mai destept cedeaza primul. Parerea mea evito cat poti de mult roga diriginta sa te mute din banca cu ia. nu ii vorbi se va simpti aiurea, cu siguranta este o proasta care vrea sa fie in atentia lumi. sincer nu iti bate capu, tot ce faci fa fara regrete peste ani de zile nici nu iti vei aduce aminte ani de scoala decat foarte putin.

| zahy a răspuns:

Sa nu o jignesti sub nici o forma in cazul in care nu poti sa eviti conversatile cu ia vorbestei politicos, incearca sa fii cu mult peste cultura iei generala daca o injuri o ameninti vei arata ca esti la fel de proasta ca ea

| ŦΛהĩαՀyNøĩƊЇ乇 a răspuns:

Sau fii atenta aici asa...du-te la ia prindeo de cur si bagai un castrvete in cur daca sugite si mai bine:0)

| SportAddicted a răspuns:

Da-i un cap in gura si ai rezolvat problema laughing Comporta-te indiferent cu ea, asta doare cel mai tare. smug

| ImB a răspuns:

Zi-o la diriginta sau la parinti sau in cel mai rau caz suna-l pe Chuck Norris.

| Marius02 a răspuns:

Nu o zi la diriga sau chestii de astea.cand te vezi cu ea, ia-o la bataie si gata.asa se rezolva astia care se cred superiori. daca prin vorba buna nu se poate.

| CrissuBaai a răspuns:

Eu zic sa nu o bagi in seama, s-au sa-ti bagi joc de ea s-au sa o injuri, daca ea face asa urathappyPoate chiar sa razi de ea. Daca vrea inimioara ta poate imi dai si o funditawinking