| furyzen1 a întrebat:

Am 16 ani si ieri tocmai mi-a murit pisica.

O chema Tigra, avea 2 ani jumate si era maidaneza. a murit ieri seara pentru ca a luat-o vantul de pe balustrada balconului meu, de la etajul 4.

Si eu, si parintii mei suntem distrusi emotional. Eu, cel putin, plang de ma sparg.

Ceva idei? cum as putea trece peste? Sa nu ma mai simt asa rau cel putin.

Fiti liberi sa va impartasiti experientele cu mine.

Multumesc mult.

7 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

I-ai pregatit inmormantarea? http://www.libertatea.ro/......ici-640616

| furyzen1 explică (pentru Salontanul):

Asta imi pare cel mai rau.

a murit in spital, nici nu am vazut-o in ultimele zile. (a murit joi spre vineri noapte)
mai am poze cu ea in telefon, si ai mei la fel.
a fost ingropata la groapa comuna, cu celelalte animale suferinde din spital. cred.

plang acum

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Stiu ce zici. Pe pisicul meu il chema Tigrisor. Asa e la inceput. E greu. Gandeste-te ca el este bine acum. Doar asa poti sa treci peste.

| Florentina9210 a răspuns:

Cum ma, pisica nu are 9 vieti?
Stiu, este greu sa treci peste o pierdere.
Si mie, acum 4 ani, am pierdut un catelus, la care tineam foarte mult. Am fost afectata 3 zile. Stiu ce inseamna sa pierzi ceva drag.
Incearca sa nu te mai gandesti la ea.
Durerea cu timpul dispare.

| furyzen1 explică:

Multumesc mult pentru raspunsuri.

am acceptat ca nu mai este printre noi, atatea zile a avut.

multumesc inca odata si mai va mai astept sa va impartasiti experientele nefericite cu mine

| denisa763 a răspuns:

Și cățeaua mea a murit acum 3 ani. Am plâns foarte mult după ea atat eu cât și sora mea. Cred ca trecerea timpului e cea mai buna metoda. Eu după o luna, doua m am obișnuit. Mult succes sa treceți peste și sper ca am fost de folos.

| erick12 a răspuns:

Treci peste crede-ma am fost si eu in situatia ta e greu dar incearca vei reusi