| anonim_4396 a întrebat:

Deci ieri seara prietena mea s-a pus intr-o relatie cu unu pe facebook (nu inseamna nimic) a spus ca e o provocare si a 2a zi o scoate. eu m-am suparat pentru ca m-a anuntat dupa o ora. Acum am fost sa o iau de la scoala si imi zise ca aseara a pus-o la vrajeala dar acum este adevarata? Si cand ma gandesc ca exact in seara aceea ne-am spus pentru prima data te iiubesc unu altuia. Vrea sa ma faca gelos? sau e adevarat?

8 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Se pare că sunteţi prea mici şi pentru relaţii, şi pentru iubiri (de acest gen). Mai vedeţi-vă de copilărie măcar 2-3 ani.

| 2xM a răspuns (pentru NOname):

La ce ma gandeam si eu. Bun raspuns.

| irina20 a răspuns:

Indiferent ce varsta aveti, nu asa se procedeaza cu oamenii care tin la tine.
Fata incearca sa se desparta de tine si nu stie cum...asa ca iti da de inteles.Mai bine las-o in pace.Fi rece, indiferent nu mai sta dupa fundul ei incontiuu.Roata sigur de va intoarce.

| mannu a răspuns:

Daca 'prietena' ta, a facut asa ceva, din punctul meu de vedere nu prea ar merita sa mai fie prietena ta happy
A fi prietena cuiva implica si respect, iar mie mi se pare ca nu prea te-a respectat.
Eu ti-as recomanda sa aveti o discutie serioasa pe tema asta. O sa decideti voi ce urmeaza

| michelia a răspuns:

Nu poti sa spui cuiva " te iubesc" si apoi sa te joci de-a relatiile cu altii.
Prietena ta te trateaza ca pe hopa -mitica si tu accepti asta. Pune piciorul in prag si arata-i ca ai personalitate si demnitate. Nu accepta toate jocurile ei pentru ca se va plictisi curind de tine si va cauta alta provocare. Daca nu a facut-o deja.

| MultPreaInteleptulTractorist a răspuns:

Pune mana pe carte si lasa prostiile. Nu e momentul acum pentru tine sa faci asa ceva. Va veni si vremea ta.

| anonimlore a răspuns:

Nu cred ca este adevarat...nu cred ca ar face asa ceva... poate vrea doar sa te faca gelos. Dra mai bine vorbeste cu ea pe tema asta si vezi ce iti spunewinking sper ca tia-am fost de ajutor :*

| LWikErR a răspuns (pentru anonimlore):

Am vorbit sad nu vrea sa vorbeasca cu mine sad am spus ca am fost la scoala....nici nu stiu ce sa fac sad...