| OnlyTheScript a întrebat:

deci....sunt tare trista...sunt nevoita s ao mint pe mama deoarece ea nu ma lasa cu baieti, nici macar sa vb cu ei (ceva de genul), la scoala la mine in clasa mea este un baiat cu care ma inteleg foarte bine, stie ca il plac si stiu ca ma place, dar nu suntem impreuna tocmai din cauza asta. azi dimineata ma duceam sa iau microbuzul si era baiatul ala cu masina lui taicasu (taximetrist) si m-a intrebat daca vreau sa merg cu el cu masina pana la scoala, puteam sa il refuz? nu, asa ca am mers cu el, iar mama cand m-a intrebat i-am zis ca am fost cu microbuzul. ce puteam sa fac? daca ziceam adevaraul era jale..gresesc eu?

4 răspunsuri:
| perladunarii a răspuns:

Poti sa ascunzi anumite lucruri, dar candva tot va afla adevarul, sa nu fie mai rau atunci?! In general e bine sa le spui parintilor adevarul, dar acum depinde si de mama ta cat de deschisa e!

| MrsVamp a răspuns:

Daca ii spui adevarul cu siguranta ca nu va intelege si va fi suparata dar totusi dupa un timp de gandire va intelge si te va sustine happy

| Malinutza99 a răspuns:

Minciuna are picioare scurte. Cred ca ar trebui sa o faci pe mama ta sa inteleaga ca nu ar trebui sa mai fie asa protectiva. Daca tu si acel baiet va placeti cu adevarat ar trebui sa fiti impreuna. Ar trebui sa ii spui devarul si sa iti ceri scuze. O zi buna.

| DanutaDanna a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa ii spui tot adevarul...pana la urma o sa afle. Si in plus daca iti va tine "discurs" ar trebui sa-i spui ca asa sunt timpurile. Totusi ea la 13 ani nu se uita dupa baieti?!?! Si mama era la fel dar am discutat cu ea si acum ma intelege. Faci cum crezi, dar eu ti-am spus parerea mea. :* happy