| ProblemGirl a întrebat:

Deci Varul meu de 12 ani fumeaza. Stiu ca nu e problema mea dar mama lui nu isi da seama. El mi-a aratat si o filmare in care el fuma la 12 noaptea in timp ce mama lui era plecata de acasa. Tatal lui nu este in tara fiindca s-a despartit de mama lui. Baiatul vorbeste cu colegii lui si cand ies pe afara isI cumara tigari. Varul meu are si probleme cu inima iar chestia asta cu fumatul cred ca il va ucide pana la 18 ani. Doamne fereste. Chestia e ca nu stiu cum sa ii spun mamei lui. Am vorbit si cu parintii mei si incercam sa il oprim. Nu vreau sa stie ca eu i-am spus mamei lui ca fumeaza. Va rog TPU ajutati-ma. Aveti vreo idee care ar putea sa il opresaca. Multumesc mult!

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hey! Eu cred ca ar trebui sa le spui alor tai sa vorbeasca cu mama verisorului tau ca de la adult la adult fiindca vor sti ei ce sa faca, asta daca nu vrei sa afle de la tine.
Sper ca am ajutat.O zi buna!