| AnnAnonymous a întrebat:

laughing am o problema, de ceva zile tot imi dispar din tigari,din casa numa mama fumeaza. de ceva zile le tot numar,si pe dimineata ma trezesc cu mai putine. laughing la lucru, la fel, imi cer colegii, ba o tigara nu mai pot fuma linistit laughing am ajuns la concluzia ca mama imi fura din tigari, da nici macar nu imi zice.ce e de facut?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai. Discuta cu mama ta, eventual cumpara-i un pachet de tigari si spune-i ca lucrul asta te deranjeaza, daca ea o face. O_O
Sau poate, vrea sa te faca sa numai fumezi desi nu prea cred.
Discuta cu ea, asta e singura modalitate alta nu vad sau... gaseste o alta ascunzatoare un loc unde sigur nu s-ar gandii nimeni sa ti le i-a. cat despre colegii de la lucru care iti cer tigari. asa sunt peste tot. Fa-te mai avar si spune-le " Imi pare rau, numai am nici pentru mine ". rolling on the floor
Sper ca te-am ajutat. Succes in continuare.

| Melcul a răspuns:

Exact aceeasi problema am avut-o si eu numai ca la mine tata imi fura cu toate ca si el avea tigarile lui.Si la munca tot la fel pateam.Cu tata nu am rezolvat-o dar cu colegii si prieteni am rezolvat-o le am zis gata nu mai dau deoarece cheltui foarte mult pe tigari.

| Ammizzu a răspuns:

Ori sa o intrebi pe mama ta daca iti fura din tigari, ori sa te lasi si tu de tigari