| kosmii a întrebat:

Ciao!
Sper sa ma puteti ajuta.macar cu niste sfaturisad
De exemplu cand raspund la scoala, cand ma asculta in fata clasei sau trebuie sa citesc un referat sau ceva de genu ma inrosesc foarte tare...si nu numai la scoala mai nou si cand vorbesc cu prietenii de ceva mai "intim" ma inrosec...inainte nu aveam treaba nici macar la scoala. dar acum nu stiu ce s-a intamplat cu minecrying

Răspuns Câştigător
| ionica56 a răspuns:

Buna Cosmi.
Sa ne gandim in ultimul timp aii avut o experienta neplacuta? Care te-a facut mai timida?
Cunosc un caz asemanator cu al tau:Eu. In clasele 1-4 miera rusine sa ies in fata clasei la tabla sa citesc compuneri si multee altele. Dar din clasa a 5 a NU MAI AM PROBLEME.
Acuma am app 14 ani si discut despre oriceeee.
Haide sa iti mai spun un lucru.
Prietena de la scoala. de fiecare data cand este ascultata se faceeee mai rosiiiee ca o capsuna.
credemma.
Iti dau un sfat!
Gandeste-te ca in fata ta nu este nimenii si ca toti seamana cu niste caprehappy sau iepuri. ce animal vrei tu,
Sau du-te la cursuri de teatru.
Eu mi-am stapanit timiditatea jucand in fata oamenilor. Si comunicandhappy
pupppplove struck

1 răspuns:
| Panda a răspuns:

Incearca sa iei si tu mai in gluma eu asa fac.