| Jdjrjrjrdndnfn a întrebat:

Buna TPU.E adevarat ca mai devreme sau mai tarziu se vor indeplini dorintele?

Răspuns Câştigător
| petitconseil a răspuns:

Dacă iti doresti ceva foarte mult/cu adevarat/si din tot sufletul, ți se va îndeplini, trebuie doar sa ai rabdare si să-ți dorești ceva bun pentru tine și pentru viata ta.Dorintele rele/negative, nu prea iși au rostul aici.Succes!

13 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Asta depinde doar de tine, cata ambitie ai ca sa muncesti si sa ajungi in pozitia in care acele dorinte sunt realizabile!

| Jdjrjrjrdndnfn explică (pentru Violleta2022):

Chiar si cele negative?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Jdjrjrjrdndnfn):

Daca esti inteligent, vei stii cum sa ocolesti si sa NU ajungi sa le realizezi si pe cele negative.

| peperonies a răspuns:

Daca muncesti pentru ele da. daca stai cu ochii in tavan si astepti sa pice lucrurile bune pe tine nu.

| Caro34 a răspuns:

E adevarat ceea ce-ti propui si pentru ceea ce lupti sa duci la indeplinire. Normal ca intr-o zi ti se vor indeplini dorintele, de ce sa nu se indeplineasca; ce te opreste? Straduieste-te sa inveti bine si sa ai note bune, apoi vei merge la o facultate buna si vei fi un om deosebit de apreciat! Nu te da batut! Numai bine!

| Jdjrjrjrdndnfn explică (pentru Caro34):

Chiar şi cele negative se vor indeplini mai devreme sau mai tarziu?

| Caro34 a răspuns (pentru Jdjrjrjrdndnfn):

Daca te vei concentra pe ele, da; chiar si cele negative! Totusi, ma gandesc ca le vrei indeplinite doar pe cele pzitive!

| Jdjrjrjrdndnfn explică (pentru Caro34):

Si cele negative?

| Caro34 a răspuns (pentru Jdjrjrjrdndnfn):

Da! Sunt oameni care gandesc mereu negativ insa așteaptă sa li se întâmple lucruri pozitive... "Esti ceea ce gandesti!" spunea Dalai Lama!

| Victor453 a răspuns:

Daca doresti tare si vei face totul pentru asta, atunci da!

| cyupaku a răspuns:

Exact

| BIoody a răspuns:

Dap, trebuie doar sa crezi, sa ai speranta! happy

| Jdjrjrjrdndnfn explică (pentru BIoody):

Chiar si in dorintele negative, gen:Imi doresc foarte mult sa mor in somn, sau imi doresc foarte mult sa moara toata lumea in somn sau sau sa se sufoce cu mancarea?