| anonim_4396 a întrebat:

Este normal ca la 16 ani sa nu te intereseze baietii, fetele, sa nu iti pese cum arati si doar scoala sa te intereseze?

7 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Nu e normal. Să știi că unul dintre marile beneficii ale școlii e socializarea și amintirile pe care ți le vei face acolo. Acum fiecare cu propriile principii însă normalitatea se raportează la majoritate.

| T0T a răspuns (pentru T0T):

Doar un sfat aș avea. Vezi doar să nu exagerezi cu asta căci tinerețea nu e veșnică și o să plângi după ea și o să regreți faptul că nu ai trăit-o cum trebuie când ai avut cea mai bună oportunitate. Cu școala ai și destul timp față de ce vei avea când vei fi la muncă. Eu de exemplu eram acum vreo 2-3 zile în autobuz și mă gândeam că mai e puțin și trec 2 ani din facultate și ajung la jumate, că o să treacă. Mă gândeam asta nerăbdător să treacă. Iar atunci mi-a picat fisa...Acum sunt liber, am și o zi liberă în cursul săptămânii, la 2 săptămâni, sunt tânăr, ar trebui să vreau ca această perioadă să nu treacă niciodată. Și de atunci am început să doresc să treacă cât mai greu tot, mai ales că sincer în afară de sesiuni, facultatea mi se pare chiar ok.

| Iwannabesmart a răspuns (pentru T0T):

Multumesc!

| OldSoul a răspuns:

Depinde de prioritatile tale.
As vrea sa spun da, dar din propria experienta iti spun ca liceul e o perioada foarte frumoasa, chiar daca mai are si parti rele, ar trebui sa faci cat mai multe nebunii in aceasta perioada, si sa te bucuri de ea, ca in viitor nu o sa mai ai aceasta sansa. Desigur aici nu ma refer la relatii ca e ceva ce e "obositor" daca te atasezi.
Acum desigur nici scoala nu e de neglizat, dar trebuie putin sa ai parte si de unele nebunii, de unele momente de care sa-ti amintesti in viitor.

| Divy a răspuns:

Fiecare om e diferit, simplu!
Și interesul poartă fesul sau fesele laughing

| Arhix a răspuns:

Depinde de caracterul fiecaruia. Nu poti indruma pe cineva sa faca ceva. Fiecare face ce simte el.

| Cenan a răspuns:

Buna! Daca ai 16 ani si te-ai descris pe tine in intrebare, atunci nu esti deloc normal/normala happy.
Tineretea este pentru incercari, aventuri, distractie, suferinta, pasiune, iubire, dezamagiri, greseli si alte lucruri care te pregatesc pentru viata. Scoala nu te face om, ci viata in sine! (Asta nu inseamna ca scoala trebuie neglijata).
Si apropo... pune mana si ai grija de tine, fa sport, mananca sanatos in mare parte, si fa-ti prieteni happy. O seara buna si mult succes!